1. Головна
  2. Новини
  3. Якими будуть тарифи на теплову енергію у Ковелі в 2020 році?

Якими будуть тарифи на теплову енергію у Ковелі в 2020 році?

Доповідаючи про стан справ на підприємстві теплових мереж “Ковельтепло”, його директор Володимир Бойко зазначив, що коригування тарифів на теплову енергію та гарячу воду у Ковелі не проводили. Були лише зміни у нарахуваннях у зв'язку зі зменшенням на 30% ціни на природний газ. А ціна на теплову енергію та гарячу воду, за розрахунками, відповідно зменшилась на 20%.

- Що це дало? Якщо житлова площа трикімнатної квартири становить 57 м кв, то зменшення лише за опалення склало близько 400 грн. Якщо споживали й гарячу воду — то на 600-700 грн. менше, - зауважив Володимир Бойко.

Міський голова Олег Кіндер звернув увагу присутніх на те, що тарифи у Ковелі не коригували. Вони залишилися на тому ж рівні. Адже згідно чинного законодавства не мали на це права. Перерахунок зроблений лише у частині зменшення ціни на газ за грудень 2019 року.

Володимир Бойко також розповів і про інші складові, які впливають на тарифи, та більш детально зупинився на ситуації, яка чекатиме ковельчан у 2020 році.

Він зауважив, що з 1 січня 2020 року зросли ціни на електроенергію, воду, транспортування газу. Рівень мінімальної заробітної плати також збільшився. А коригувати тарифи до 1 травня заборонено законодавством. Тож вони зростати не будуть. Проте, закономірно зміниться і відсоток зменшення нарахувань, який і надалі проводитимуть згідно постанови Кабміну (щодо врахування ціни природного газу).

- Cитуація в Ковелі, у порівнянні з іншими містами України, значно краща завдяки тому, що місцевих 12 котелень працюють на альтернативних видах палива (дрова, деревна щепа). А отже і зменшується споживання газу. Торік підприємством “Ковельтепло” спожито 9 млн м куб газу. А у попередні роки рівень споживання газу сягав 19-21 млн м куб газу. Крім того, тепла погода також сприяє зменшенню споживання теплової енергії населенням, - наголосив керівник ПТМ "Ковельтепло".

Володимир Бойко переконаний, що рішення про зменшення споживання природного газу потрібно приймати на державному рівні. Погодився з його думкою і міський голова Олег Кіндер та наголосив на необхідності спрямувати відповідне звернення до Кабінету міністрів України, зокрема й щодо регулювання цін на інші види палива.


#Ковельтепло

Коментарі

Читайте також