1. Головна
  2. Новини
  3. Про формування Синьожупанної дивізії у Ковелі в роки Української революції

Про формування Синьожупанної дивізії у Ковелі в роки Української революції

До Дня Соборності України в історичному музеї представлено тематичні матеріали про діяльність Синьожупанної дивізії Армії УНР, - повідомляють на офіційному сайті Ковельської міської ради.

Крізь призму світлин і документів простежується історичний вклад Волині у розвиток Української армії.

У роки Української революції місцем формування синьожупанної дивізії було вибране місто Ковель, куди 17 лютого 1918 року виїхали перші добровольці. Однак, розташувати багатотисячну формацію в прифронтовому Ковелі виявилось непросто.

У місті знаходились штаби різних військових з’єднань, офіси організацій, що обслуговували фронт та залізницю. В районі "Горки" діяв аеродром.

Ситуація змінилася після підписання Брестського миру. На залишеній німецькими військами інфраструктурі в с. Голоби формування синьожупанної дивізії набрало повного розмаху. Частина керівництва синьожупанників разом зі службами забезпечення залишалися у Ковелі.

У музеї експонуються фото синьожупанників біля ковельського залізничного вокзалу навесні 1918 року, а також на вул. Холмській (нині Левицького).

Також можна побачити копії документів УНР і видання Сергія Лиса.


Мирослава Мороз,
головний зберігач фондів історичного музею#Музей #ІсторіяКовеля

Коментарі

Читайте також

В експозиції Ковельського історичного музею з'явився "віденський" стілець відомого австрійського виробника

В експозиції Ковельського історичного музею з'явився "віденський" стілець відомого австрійського виробника
Про історію створення меблів за особливою технологією, завдяки якій майстер отримав королівський патент, розповідає головний зберігач фондів історичного музею Мирослава Мороз.