1. Головна
  2. Новини
  3. У Ковелі відзначили День Соборності України

У Ковелі відзначили День Соборності України

У народному домі «Просвіта» відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України. На них завітали представники міської влади, громадських організацій, установ, підприємств, військові, молодь, - повідомляє офіційний сайт Ковельської міської ради.

Як відомо, 22 січня 1919 року Західноукраїнська та Українська народні республіки об'єдналися і підписали Акт злуки. Саме цій даті судилося навічно закарбуватися в історії нашої держави та стати національним святом – Днем Соборності.

Через майже 70 років потужний сплеск національної свідомості повторився. У 1990-у “живий ланцюг” з’єднав Київ та Львів. І понині, 22 січня українці підтримують цю акцію. У Ковелі програму з нагоди Дня Соборності розпочали маленька і доросла ковельчанки, які уособлювали Україну. У своїх промовах вони закликали усіх до єднання і порозуміння заради своєї країни.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять усіх, хто поліг за незалежність і територіальну цілісність держави. Від учасників зібрання покладені квіти до підніжжя пам’ятника борцям за волю України. Ведуча заходу Наталія Гончар зупинилась на історичних фактах, що передували злуці та подіях сьогодення, адже Україна знову бореться за свою територіальну цілісність.

Кращі колективи міста створили неповторну, урочисту атмосферу. Серед них - народна аматорська хорова капела, народний аматорський ансамбль народної музики “Награш”, гурт “Колорит”, тріо у складі Жанни Будкової, Поліни Панюс та Світлани Осокіної, народний художній хореографічний колектив «Барвінок», дитяча студія народного танцю «Дзвіночок», солісти Роман Морозов, Олександр Шевчук, Анастасія Смаль. А також у концерті взяв участь хор церкви Преображення Господнього.#Просвіта

Коментарі

Читайте також

10 січня у Ковелі відбудуться Різдвяні зустрічі

10 січня у Ковелі відбудуться Різдвяні зустрічі
На ковельчан та гостей міста чекають два мистецьких заходи: концертні програми від молодих виконавців у школі мистецтв та вихованців студії естрадного співу «Надія» у народному домі «Просвіта».