Ковельські освітяни та медики вкотре нагадують батькам про важливість вакцинації проти кору та дифтерії

У Ковелі налагоджена спільна та злагоджена робота освітян та медиків, спрямована на імунізацію дитячого населення, - повідомляють на офіційному сайті Ковельської міської ради.

Відповідальні посадовці докладають зусиль, аби створити у школах безпечне освітнє середовище. Батьки ж мають подбати про здоров’я своїх дітей, зробивши щеплення проти кору та дифтерії як єдиного ефективного засобу профілактики цих інфекційних хвороб.

За інформацією Міністерства охорони здоров'я та Міністерства освіти і науки в Україні вже третій рік поспіль продовжується епідемічний підйом захворюваності на кір. Головна причина - низьке охоплення профілактичними щепленнями дитячого населення в попередні роки. Беручи до уваги таку ситуацію, ризик виникнення спалаху цієї хвороби та дифтерії залишається надвисоким (і серед дорослого населення також).
Досягнути позитивних результатів у цій справі можна лише при посиленні протиепідемічних заходів, координації та узгодженості дій освітян та медиків.

Відповідно до Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, а саме ст.15 “Запобігання інфекційним захворюванням у дитячих закладах”: ”Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється”.

Ковельські педагоги та медичні працівники постійно ведуть інформаційно-роз’яснювальну роботу з батьками у цьому напрямку. Наголошують, що єдиним ефективним засобом впливу на рівень захворюваності на кір є формування колективного імунітету, тобто вакцинація має сягати 95 відсотків Для цього необхідно проводити щеплення за відповідним календарем.

Варто зазначити, що надолужити пропущені щеплення в закладах охорони здоров’я за місцем проживання можуть безоплатно усі діти до 18 років, а також дорослі із груп ризику.


#Вакцинація #Освіта #КовельськеМТМО

Коментарі

Читайте також

Медики прогнозують підйом захворюваності на грип та ГРВІ у грудні 2019 року

Медики прогнозують підйом захворюваності на грип та ГРВІ у грудні 2019 року
Вакцина проти грипу не закуповується за кошти державного бюджету. Кожен українець може придбати її в аптеці за власний кошт і зробити відповідне щеплення у закладі охорони здоров’я.