Ковельські лікарі зберегли пацієнту вражену пухлиною нирку

У Ковельському МТМО знову триває унікальна операція. Просто зараз хірурги видаляють вражену пухлиною частину нирки. На ній – 10-сантиметрова кіста. Про це повідомляє на своїй сторінці у Фейсбук головний лікар Олег Самчук.

- Пацієнт – 49-річний чоловік. Попри великий розмір утворення на лівій нирочці, до лікарні він прийшов не зі скаргами, а на профілактичний огляд. Та вже під час УЗД стало зрозуміло – має серйозні проблеми. Їх підтвердила і комп’ютерна томографія. Більше того, є ризик, що утворення злоякісне, - пише лікар.

Колись такий діагноз означав би неминуче видалення органу. Та завдяки технологіям, які доступні в нашій лікарні, а також професіоналізму хірургів, нирку вдасться зберегти. Ба більше – операція робиться лапароскопічно, тобто без великого розрізу. Вражену кістою тканину прибирають через маленькі проколи шкіри. А це означає, що пацієнт легше перенесе хірургічне втручання, а реабілітація буде швидкою.

- Я дуже сподіваюся, що подальше обстеження не підтвердить побоювань лікарів і кіста виявиться доброякісною. Але раптом, якщо навіть і ні, ми ж добре знаємо: рак – не вирок. І ще! Друзі, до лікаря треба йти не лише, коли щось болить. Профілактичні огляди – це запорука довгого життя, - зауважує у дописі Олег Самчук.#КовельськеМТМО

Коментарі

Читайте також