1. Головна
  2. Новини
  3. У Ковелі вперше в Західній Україні здійснили унікальну трансплантацію

У Ковелі вперше в Західній Україні здійснили унікальну трансплантацію

Вперше в Західній Україні унікальна трансплантація нирки відбулася у Ковельському МТМО. Це була родинна операція – від мами до сина. Особливість хірургічного втручання в тому, що донорський орган ковельські хірурги взяли лапароскопічно – через маленький розріз. Це мінімальна шкода для здоров’я донора. Про це повідомляється на сторінці Ковельського МТМО у Фейсбук.

Пацієнту, який завдяки мамі і лікарям отримав шанс на повноцінне життя, 38 років. Він одружений, має трьох діток. Останні сім років мав ниркову недостатність. Дуже довго приховував діагноз від мами, аби її не засмучувати. Зізнався, лише коли постало питання про трансплантацію.

Надія була на посмертне пересадження. Тож чоловік став на лист очікування спершу до Києва, потім подався в Білорусь. Час минав, а органу все не було. Наступним кроком вже мав стати гемодіаліз. Увесь цей час його організм обходився без «штучної нирки», але стан уже був майже критичним: креатинін показував 600, це в 6-10 разів вище за норму. Зволікати з операцією було не можна. І жінка, як кожна любляча мама, не роздумуючи погодилася віддати орган синові.

До Ковеля родина приїхала наприкінці лютого. Тоді тест на сумісність показав, що мама може стати донором для сина. За місяць підготовки їх взяли в операційну. Забір донорської нирки був лапароскопічним. Потім відбулося і саме пересадження.

- Нині і мама, і син добре себе почувають. Жінка надзвичайно щаслива, що врятувала свою дитину. Ми ж тішимося, що не просто можемо повертати українців до повноцінного життя, а й робимо це завдяки сучасним технологіям, які стають все доступнішими нашим пацієнтам, - зауважують у дописі лікарі.

Весь процес тривав до п’ять годин. Донорська нирка запрацювала, коли пацієнт був ще на операційному столі. Це найкращий показник успішності операції.

#КовельськеМТМО

Коментарі

Читайте також

Подарунок до 8 березня: ковельські пластичні хірурги у святковий день зробили "нові" груди пацієнтці

Подарунок до 8 березня: ковельські пластичні хірурги у святковий день зробили "нові" груди пацієнтці
Одразу два нових оперативних втручання були виконані вперше в Ковельському МТМО пластичними хірургами Ігорем Шостаком та Володимиром Богачевським у неділю, 8 березня.

Ковель отримає з держбюджету 7 млн грн для нового сучасного приймального відділення лікарні

Ковель отримає з держбюджету 7 млн грн для нового сучасного приймального відділення лікарні
У рамках Національної програми «Велике будівництво» у Ковельському МТМО мають добудувати, реконструювати або зробити капітальний ремонт існуючого приймального відділення, яке відповідатиме затвердженим вимогам.