1. Головна
  2. Новини
  3. Про призначення і виплату житлових субсидій на період карантину

Про призначення і виплату житлових субсидій на період карантину

Для громадян, які отримують соціальні виплати та житлові субсидії через банківські установи, виплати здійснюватимуться у звичному режимі, для отримувачів через поштові відділення зв’язку «Укрпошта», особливо маломобільних категорій, шляхом доставки безпосередньо додому, відповідно до визначених графіків. Повідомляють на офіційному сайті Ковельської міської ради.

Для отримувачів субсидій, жодних штрафів, пені та відключень не буде, у зв’язку з несвоєчасною оплатою житлово-комунальних послуг, відповідні зміни вже внесено до чинного законодавства.

Разом з тим, 25 березня Урядом прийнято постанову, якою запроваджено додаткову компенсацію витрат на оплату окремих комунальних послуг отримувачам житлових субсидій на період карантину.

Зокрема, збільшено на 50 відсотків соціальні нормативи користування електричною енергією, холодною та гарячою водою, водовідведенням та природним газом для приготування їжі і підігріву води, на які розраховано субсидію. Це зроблено у зв’язку з тим, що у період карантину громадяни більше перебувають вдома, і відповідно зростає споживання цих послуг.

Крім цього, призначення житлових субсидій на наступний період громадянам, які отримували її в опалювальному періоді 2019-2020 років, буде здійснено без відповідних звернень.

Однак, з метою уникнення переплат, просимо, інформацію про зміни у складі сім’ї, виду комунальних послуг подати в управління у зручний для громадян спосіб (поштою: м. Ковель, вул Незалежності, 148; телефоном: 52606, 52919; електронною поштою: soczahust@kovelrada.gov.ua тощо).

Громадяни, які були звільнені з роботи в період карантину та зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, будуть мати право на призначення житлової субсидії. Субсидії надаватимуться на підставі відповідних заяв та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку. При цьому, для розрахунку житлової субсидії враховуватимуть розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування отриманої заробітної плати.

Базовий відсоток плати за житлово-комунальні послуги, при розрахунку субсидії, з 1 травня 2020 року залишиться на рівні 15 %.


Софія Сагаль,
начальник управління соціального захисту населення


#СоціальнийЗахист

Коментарі

Читайте також

У Ковелі зафіксовано 30 випадків неправомірно виплаченої соціальної допомоги та субсидій

У Ковелі зафіксовано 30 випадків неправомірно виплаченої соціальної допомоги та субсидій
Ковельчанам доведеться повернути державі понад 240 тисяч гривень, які вони отримали, приховавши інформацію про наявні у власності транспортні засоби та інше нерухоме майно.