1. Головна
  2. Новини
  3. Соціальні допомоги у період карантину перепризначать автоматично

Соціальні допомоги у період карантину перепризначать автоматично

Начальник управління соціального захисту населення м. Ковеля Софія Сагаль повідомила, що ковельчанам Соціальні допомоги у період карантину перепризначать автоматично, - пише офіційний сайт Ковельської міської ради.

Управлінням соціального захисту населення буде здійснено автоматичне продовження виплат особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю у разі пропуску в періоді здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби, передбачених карантином, строку повторного огляду медико-соціальної експертизи.

Тобто, вказаним особам, які отримують державні соціальні допомоги відповідно до Законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права не пенсію, та особам з інвалідністю» виплата допомоги не зупиняється до закінчення терміну дії зазначених заходів з подальшим проведенням перерахунку розміру виплаченої допомоги на підставі заяви та результатів переогляду осіб з інвалідністю.

Одержувачам державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям; допомоги на дітей одиноким матерям; допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування; грошової допомоги малозабезпеченій особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю першої чи другої групи внаслідок психічного розладу; тимчасової допомоги взамін аліментів; адресної грошової допомоги внутрішньо переміщеним особам, у яких закінчився період виплати зазначених допомог у період карантину, встановленим Кабінетом Міністрів України, вищевказаним Законом України продовжено строк їх виплати на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби. В подальшому такі сім’ї мають обов’язково звернутися із заявою та необхідними документами для проведення перерахунку розміру виплаченої допомоги.

Нагадуємо, що право та розмір допомоги залежить від отриманих доходів членами сім'ї за шість (або дванадцять) місяців перед зверненням за допомогою. Отже, користувачам таких допомог у квітні буде нараховано допомогу у розмірах, які були призначені раніше. Особам, які не набувають права на призначення цих допомог на наступний період, необхідно повідомити управління соціального захисту населення за телефонами 52606, 52919, 52918 з метою уникнення переплат.

Крім того, на період дії карантину, або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється прийняття рішення про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на підставі інформації про тривалу відсутність (понад 60 днів) особи за місцем проживання, яка дає обгрунтовані підстави вважати, що внутрішньо переміщена особа повернулася до покинутого місця постійного проживання.

#СоціальнийЗахист

Коментарі

Читайте також