Домашнє насильство під час карантину: куди звертатись ковельчанам?

Під час карантину громадяни більшу частину часу вимушені проводити у власному помешканні. Проте, така вимога є обтяжливою та загрозливою до прав тієї категорії осіб, які часто зазнають фізичного чи психологічного насильства вдома.

Домашнє насильство не зупиняє навіть COVID-19. Ковельський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді спільно зі службою у справах дітей та працівниками ювенальної превенції продовжують працювати. Кожного дня нові ситуації у роботі, які вимагають ще більше пильності та обережності.

- Ми хочемо, аби всі знали, що за будь-яке НАСИЛЬСТВО потрібно буде відповідати перед Законом України і під час карантину! За кожен з видів насильства передбачена різна відповідальність.
Закон передбачає також можливість відокремити кривдника від жертви. Для цього є: терміновий заборонний припис і обмежувальний припис,
- інформує директор міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Інна Третяк.


Якщо узагальнити, покарання можуть бути такі: громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, арешт на термін до шести місяців, обмеження волі на термін до п’яти років або позбавлення волі на термін до двох років.

Нагадуємо, куди можна звернутися у випадку домашнього насильства:

Оперативна лінія Національної поліції України 102;

Урядовий кол-центр 15-45;

Державний кол-центр з питань запобігання домашньому насильству 15-47,працює цілодобово;

Національна «гаряча лінія» з питань запобігання домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації 0-800-500-335, або з мобільного
116 123, працює цілодобово;

Дитяча «гаряча лінія» 0-800-500-225, 116-111 з мобільного;
«Гаряча лінія» Координаційного центру з надання правової допомоги 0-800-213-103;

#СоціальнийЗахист #Карантин

Коментарі

Читайте також