1. Головна
  2. Новини
  3. Ковельські рятувальники закликають до максимальної відповідальності у пожежонебезпечний період

Ковельські рятувальники закликають до максимальної відповідальності у пожежонебезпечний період

Щоденні оперативні дані відкривати і читати сумно - там низка пожеж, сухої трави, сміття, торфу, очерету, чагарників, спричинені людською байдужістю. Причому іноді навіть зумисних підпалів сухої рослинності волинянами.

У Волинській області зареєстровано понад 421 пожежа в екологічних системах, з них 22 загорання покладів торфу та 29 пожеж у лісах. Площа, пройдена вогнем, який знищив все живе на своєму шляху, склала понад 673 га.

Зараз надзвичайно високий ступінь навантаження на підрозділи ДСНС України. Це ліквідація пожеж в природних екологічних системах, житловому секторі громадян, боротьба з коронавірусом, зокрема проведення дезінфекційних заходів, чергування на блокпостах і звичайна повсякденна робота. Крім того, сьогодні триває ліквідація двох пожеж торф'яників у Любомльському та Горохівському районах на загальній площі близько 2 гектарів. У зв’язку з цим, рятувальники краю звертаються до мешканців області бути максимально відповідальними у пожежонебезпечний період, не випалювати сміття, суху рослинність та проявляти обережність у поводженні з вогнем. І пам’ятайте, що Верховна Рада підвищила штрафи за підпал сухостою у 18 разів.

Верховна Рада України прийняла законопроект №2339 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля (щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу)». «За» проголосували 328 народних депутатів.

Прийнятий проект закону суттєво підвищує розміри штрафів за забруднення атмосферного повітря, знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу, порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання сухої рослинності або її залишків. Згідно із законом, штраф за забруднення повітря становить від 30 тис. 600 грн до 61 тис. 200 грн або обмеженням волі терміном до трьох років.

Знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем караються штрафом від 91 тис. 800 грн до 153 тис. грн.

Порушення вимог пожежної безпеки в лісах - тягне за собою накладення штрафу на громадян від 1 тис. 500 до 4 тис. 590 грн і на посадових осіб - від 4 тис. 590 грн до 15 тис. 300 грн. Якщо це ж призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, - штраф від 4 тис. 500 грн до 15 тис. 300 грн для громадян та від 10 тис. 710 грн до 18 тис. 360 грн.

Випалювання стерні, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища - карається штрафом від 3 тис. 60 грн до 6 тис. 120 грн для громадян та 15 тис. 300 до 21 тис. 420 грн для посадових осіб. Якщо ті ж дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду - від 6 тис. 120 до 12 тис. 240 грн.

Ковельський міськрайвідділ управління ДСНС України у Волинській області


#Рятувальники

Коментарі

Читайте також

Звернення начальника Управління ДСНС України у Волинській області щодо запобігання пожежам в екосистемах. ВІДЕО

Звернення начальника Управління ДСНС України у Волинській області щодо запобігання пожежам в екосистемах. ВІДЕО
Уже цього року рятувальники Волині ліквідували понад 300 пожеж в екосистемах на загальній площі понад 510 гектарів, у тому числі 14 пожеж на торфовищах та 7 у лісах.

Рятувальники спільно з студентами створять інтерактивний простір безпеки

Рятувальники спільно з студентами створять інтерактивний простір безпеки
Конкурс авторських мультимедійних засобів стартував 9 квітня. Студентам пропонують створити комп’ютерні ігри, відеоролики, мультфільми, презентації з використанням анімації. Роботи приймаються до 15 червня.