1. Головна
  2. Новини
  3. У Ковелі планують надати компенсацію підприємцям за час вимушеної зупинки діяльності під час карантину

У Ковелі планують надати компенсацію підприємцям за час вимушеної зупинки діяльності під час карантину

З метою підтримки та подальшого розвитку підприємництва у Ковелі, готуються проєкти рішень, згідно з якими місцеві підприємці матимуть змогу отримати компенсацію з міського бюджету витрат, які вони понесли по сплаті єдиного податку за час вимушеної зупинки діяльності під час карантину. Це питання обговорювалось під засідання профільної депутатської комісії у міській раді. Повідомила секретар міської ради Віра Федосюк на своїй сторінці у Фейсбук.

Депутат Ігор Пініс пропонував встановлення ставки єдиного податку на час карантину на рівні 0% для підприємців першої та другої груп.

Начальник фінансового управління Валентина Романчук пояснила, що прийняття такого рішення призведе до розбалансування бюджету. За попередніми підрахунками, через зростання видаткового навантаження на бюджет, пов’язаного з ситуацією, спричиненою COVID-19, такі втрати складуть щонайменше 16,8 млн грн.

Не підтримала такий документ і начальник Ковельського управління ГУ ДПС у Волинські області Оксана Левчук. Вона повідомила, що запровадити тимчасово нульову ставку податку для підприємців неможливо технічно.

У Ковелі є близько 2 тисяч підприємців 1 та 2 групи єдиного податку, у яких по кілька видів діяльності (дехто має до 10 КВЕДів). 22 травня завершився перший етап послаблення карантину. Податківці не зможуть із загальної чисельності вибрати тих підприємців, які працювали чи працюватимуть від цього дня. Технічно внести такі зміни неможливо.
Крім того, вона зауважила, що понад 600 підприємців взяли податкові відпустки на період карантину. І вони не сплачували єдиний податок упродовж місяць. Ряд підприємців, згідно діючого законодавства звільнено від сплати податку на землю та нерухоме майно. За березень і квітень вони також звільнені від сплати ЄСВ.

Варто зауважити, що жоден орган місцевого самоврядування на Волині не прийняв таке рішення про прийняття 0-ї ставки податку для фізичних осіб-підприємців.

Альтернативний проєкт рішення, який цілком реально втілити в життя та допомогти місцевим підприємцям пережити період карантину, запропонували депутати Андрій Мілінчук та Вадим Клімук. Вони разом з представниками Ковельського міськрайонного центру зайнятості напрацювали два документи, які винесли на розгляд депутатської комісії.

Вони пропонують надавати підприємцям, які вимушено не працювали, не пільги чи звільнення від оподаткування, а матеріальну допомогу з міського бюджету - компенсацію витрат, які вони понесли по сплаті єдиного податку. Для цього необхідно внести зміни (доповнення) до рішення міської ради від 13.12.2018 № 45/14 «Про затвердження Програми розвитку малого і середнього підприємництва в м. Ковелі на 2019-2021 роки», а також затвердити Порядок надання коштів, спрямованих на фінансування допомоги суб’єктам мікропідприємництва на компенсацію втрат за період карантину.

Для отримання коштів підприємець буде зобов’язаний подати певний перелік документів, який буде вказано у рішенні. Зауважують, що той, хто вже отримав допомогу від держави, з міського бюджету компенсації не отримає.

Підприємці, які не здійснювали діяльність у період карантину, мають право до 30 червня звернутися до Ковельського міськрайонного Центру зайнятості, через який і отримають допомогу з Програми розвитку малого і середнього підприємництва м. Ковелі на 2020-2021 роки, у яку внесуть відповідні зміни.

Аби втілити відповідний проєкт рішення в життя, його автори просять передбачити 300 тис грн. у міському бюджеті за рахунок зменшення видатків по програмі “Місцева програма розвитку культури та мистецтва на 2019-2021 роки” (за рахунок відміни святкування Дня міста)

Оскільки наперед спрогнозувати ситуацію із часом завершення карантину на Волині неможливо, у прийнятий документ можна буде внести зміни, продовжити термін дії та збільшити суму коштів у разі необхідності.

#Підприємці #Карантин

Коментарі

Читайте також

Права працівників та обов'язки роботодавців під час карантину. Роз'яснення фахівця

Права працівників та обов'язки роботодавців під час карантину. Роз'яснення фахівця
Як захистити свої трудові права в умовах обмежувальних заходів, - розповідає завідувач сектору з питань праці відділу економічного розвитку та торгівлі Ліліани Герасимчук.