Як вплине карантин на оплату праці, - інформує завідувач сектору з питань праці відділу економічного розвитку

Кабінетом міністрів України затверджено заходи, які необхідно вжити через загрозу коронавірусної інфекції в Україні та недопущення поширення COVID-19.

Як вплине карантин на робочий процес, як правильно діяти роботодавцям у таких ситуаціях і на що саме потрібно звернути увагу на період карантину? Роз'яснення надає завідувач сектору з питань праці відділу економічного розвитку та торгівлі м. Ковеля Ліліана Герасимчук.

1. Якщо наявна згода працівника, може надаватись відпустка як щорічна (поза графіком), додаткова (якщо працівник має право), так і без збереження заробітної плати.

2. Запровадження надомної чи дистанційної роботи.
Сьогодні для значної кількості робітників є можливість запровадити надомну роботу. Умови надомної роботи повинні бути закріплені у трудовому договорі (можливе написання відповідної заяви працівника та наказу роботодавця) або внесені зміни в існуючий трудовий договір щодо запровадження дистанційної роботи.

3. Встановлення неповного робочого часу.
Ст 56 КЗпП закріплює можливість встановлення за згодою працівника та роботодавця неповний робочий день або неповний робочий тиждень з оплатою праці пропорційно відпрацьованому часу.

4. Підприємство може оголосити простій.
Відповідно до ч.1 ст 34 КЗпП, простій - це призупинення роботи, викликане відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи, невідворотною силою або іншими обставинами. Оплата праці здійснюється відповідно до ч.1 ст 113 КЗпП (не нижче двох третин тарифної ставки).

Разом з тим, рекомендуємо роботодавцям, за можливості забезпечити працівників антисептичними та дезинфікуючими засобами, а також проінформувати про профілактичні заходи щодо недопущення поширення COVID-19.


#ЗаконодавствоПроПрацю #Підприємці

Коментарі

Читайте також

У Ковелі перевірили мережі аптек. Чи виявили офіційно непрацевлаштованих фармацевтів?

У Ковелі перевірили мережі аптек. Чи виявили офіційно непрацевлаштованих фармацевтів?
В місті тривають превентивні заходи, спрямовані на попередження порушень суб'єктами господарювання трудового законодавства щодо використання нелегальної найманої праці.

Чотирьох підприємців у Ковелі попередили про відповідальність за використання нелегальної найманої праці

Чотирьох підприємців у Ковелі попередили про відповідальність за використання нелегальної найманої праці
Робоча група з легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення здійснює превентивні заходи, спрямовані на попередження порушень суб'єктами господарювання трудового законодавства.