1. Головна
  2. Новини
  3. В Україні ввели новий податок на продаж авто

В Україні ввели новий податок на продаж авто

Внесені зміни до Податкового кодексу України, які набули чинності 23 травня 2020 року, передбачають збільшення податку під час продажу автомобілів. Повідомляє bug.org.ua.

Нещодавно був підписаний законопроєкт №1210, в якому частина змін зачепила та автомобільну сферу. Зокрема, законом закріплено введення податку на продаж третьої одиниці транспортного засобу за рік. Дія закону поширюється на продажу машин від 1-го січня 2020 року.

Якщо раніше під час продажу (обміну) протягом одного року третього і подальшого автомобіля потрібно було заплатити державі 5% його вартості, то тепер – 18%. Новий податок стосується не тільки з легкових автомобілів, але і будь-якого іншого транспорту, у тому числі, причепів, мопедів і мотоциклів.

Перший продаж транспортного засобу податком не обкладається. Якщо два, то державі доведеться віддати 5% його ціни, як і раніше. Під час продажу автобуса, вантажівки, трактора, спецтехніки та іншого рухомого майна стягується податок в розмірі 5% від оціночної вартості навіть на першу операцію в році.

У цьому випадку ставка робиться на перекупників. Їм тепер треба або виходити “з тіні” та платити податки, або відмовитися від свого бізнесу.

До слова, імпорт легкових автомобілів в Україну в січні-квітні 2020 року становив 982,7 млн дол.


#Авто

Коментарі

Читайте також