1. Головна
  2. Новини
  3. Депутати Ковельради просять державу відшкодувати втрати міського бюджету, пов'язані з COVID-19

Депутати Ковельради просять державу відшкодувати втрати міського бюджету, пов'язані з COVID-19

У фінансовому управлінні виконавчого комітету Ковельської міської ради підрахували втрати міського бюджету, які пов’язані із здійсненням заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом. Обсяг втрат становить понад 18 млн 800 тисяч гривень. Брак такої суми коштів спричинить розбалансування бюджету, недофінансування запланованих витрат, у тому числі скорочення видатків захищених статей.

У зв'язку з цим обранці громади на черговій сесії міської ради прийняли звернення до голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, прем’єр-міністра Дениса Шмигаля та голови Асоціації міст України Віталія Кличка.

У зверненні йдеться про те, що через карантинні заходи зменшились надходження до місцевого бюджету. Втрати фінансового ресурсу становитимуть (за попередніми підрахунками) понад 15 відсотків. За рахунок коштів міського бюджету змушені були невідкладно забезпечити медичні заклади обладнанням, засобами захисту персоналу, дезінфікуючими розчинами та медичними препаратами, витрати на придбання яких у рази перевищили наявні обсяги фінансування резервного фонду бюджету міста.

Зважаючи на вжиті державою заходи щодо підтримки платників податків під час карантину, передбачено звільнення на період з 1 березня по 30 квітня 2020 року платників плати за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) за земельні ділянки, що перебувають у власності або користуванні. Втрати бюджету міста становлять 7,0 млн. гривень.

Запроваджені відповідними постановами Кабінету Міністрів України заходи щодо припинення діяльності господарюючих суб’єктів призведуть до втрат податку з доходів фізичних осіб в сумі 8,9 млн. гривень, а пропоновані законодавчі зміни стосовно звільнення від оподаткування доходів медичних працівників ще збільшать втрати бюджету на 0,9 млн. гривень.

Всього втрата доходів бюджету міста і непередбачені витрати складуть до кінця 2020 року 16,8 млн. гривень. Підтвердженням неминучості розбалансування бюджету і суттєвого скорочення запланованих витрат, включаючи видатки захищених статей, є недовиконання доходів за січень-квітень на 13,9 млн. гривень.

Тому депутати просять компенсувати бюджету міста 16,8 млн. гривень втрат доходів та додаткових витрат шляхом надання додаткової дотації.

#МіськийБюджет #Депутати #СесіяМіськоїРади #Коронавірус

Коментарі

Читайте також