1. Головна
  2. Новини
  3. Оформлення земельних ділянок учасникам АТО знову затягується

Оформлення земельних ділянок учасникам АТО знову затягується

На розгляд депутатів було запропоновано проект про внесення змін до рішень міської ради, якими надавався дозвіл учасникам АТО на складання проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок для будівництва і обслуговування жилих будинків, господарських будівель і споруд в частині уточнення адреси та площі земельних ділянок. Потреба у відповідних змінах виникла після затвердження детальних планів територій, на яких виділялися земельні ділянки атовцям. Тобто у кварталах майбутньої житлової забудови відбувся розподіл з визначенням точних меж земельних ділянок, а також присвоєно назви проектованим вулицям. У попередніх рішеннях було вказано орієнтовні площі, які в ході уточнень несуттєво змінилися в сторону збільшення або зменшення. Крім того, в рішеннях були вказані загальні адреси місцезнаходження земельних ділянок в певних районах міста.

Аби учасники АТО мали змогу продовжити процедуру оформлення документів, необхідно було внести зміни. Чому депутати не підтримали таке вкрай важливе рішення, яке пройшло обговорення під час засідань постійних депутатських комісій та було рекомендоване колегією?

Для прийняття рішення не вистачило одного голосу. Ситуація склалась таким чином, що на засіданні сесії були присутні лише 24 депутати з 36. Для прийняття рішення необхідно було 19 голосів. “За” проголосувало 18. Не голосувало - 5, утримався - 1. Не підтримали змін до рішень обранці громади з фракції «Самопоміч» (3 — не голосувало, 1 — утримався). Свої голоси не віддали за рішення й представники двох інших фракції: «Укроп» - Володимир Косцьов’ят та «Солідарність» - Юрій Міцура. Проте, ймовірною причиною “не голосування” могла бути неуважність або тимчасова відсутність депутатів у залі. Що ж стосується «Самопомочі», схоже, що рішення не голосувати було узгоджене фракцією.

Та як би там не було, ситуація склалась не на користь учасників АТО, які змушені будуть чекати щонайменше місяць до наступного засідання.

Варто нагадати, що Ковель став одним із перших міст в Україні, де ще на початку 2014 року розпочали виділення земельних ділянок сім’ям загиблих та учасникам АТО. Для цього було зроблено чимало: підготовлено ряд документів, прийнято відповідні рішення ради, внесено зміни до Генерального плану міста. Ще на черзі перебуває 303 ковельчанина та 71 мешканець району, які брали участь у бойових діях на сході України. І процес щодо виділення землі для забудови триває. Проте Ковель має свої географічні межі. Крім того, обмежені й площі, придатні для будівництва житла. Через природні особливості не всюди можлива забудова. А для того, щоб привести земельні ділянки у відповідність, потрібен час і чималі кошти. Тому міська влада продовжує роботу в цьому напрямку.

#Депутати #ВіраФедосюк #СесіяМіськоїРади #ДопомогаАТО

Коментарі

Читайте також

Приміщення колишнього РАЦСу належатиме ковельській громаді

Приміщення колишнього РАЦСу належатиме ковельській громаді
Відповідне рішення прийняли сьогодні депутати міської ради, обмінявшись будівлями з Ковельським районом. Що далі робитиме міська влада з пам’яткою архітектури, яка потребує капітального ремонту, поки не відомо.

Землю бійцям АТО у Ковелі надаватимуть згідно єдиного реєстру

Землю бійцям АТО у Ковелі надаватимуть згідно єдиного реєстру
Розподіл земельних ділянок між учасниками бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, та членами сімей загиблих учасників АТО, для передачі їх безоплатно у власність, проводить відповідна комісія