1. Головна
  2. Новини
  3. Ковельський театр «10 ряд 10 місце» отримав кілька відзнак у міжнародному онлайн-конкурсі «Театр.NET»

Ковельський театр «10 ряд 10 місце» отримав кілька відзнак у міжнародному онлайн-конкурсі «Театр.NET»

Як ми повідомляли раніше, Ковельський аматорський експериментальний театр-студія «10 ряд 10 місце» взяв участь у першому міжнародному інтернет-конкурсі театрів «Театр.NET». Увазі глядачів були представлені: шоу-мюзикл «Снігова Королева» та музична комедія «Сорочинський ярмарок». За підсумками великої театральної події цієї весни ковельчани здобули чотири відзнаки.

- Минулого року, повернувшись з Києва після фестивалю Theatre Day Fest TheatreDay Fest - День Театру, ми відразу ж почали будувати плани на наступний. Ще в березні спілкувались з організаторами та роздумували, яку краще виставу обрати та представити цьогоріч на одній з професійних сцен київських театрів. Проте, у наші плани, як і в плани мільйонів інших людей на планеті, втрутився карантин.

У квітні, коли стало зрозуміло, що "просвітлення" найближчим часом очікувати не варто, організатори мудро вирішили трохи реформувати подію та провести її в онлайн-режимі. Так з'явився Перший міжнародний театральний інтернет-конкурс «Театр.NET» - надзвичайна подія, яка об'єднала 120 театрів з 50 міст України, а також театри української діаспори з Угорщини, Фінляндії, Латвії, театри друзів з Німеччини та Ізраїлю,
- розповідає художній керівник та режисер театру Альона Малюга-Мельникова.

У номінаціях були представлені вистави різних форм та жанрів - професійні державні та незалежні театри, аматорські театри, юнацькі й студентські та дитячі театри, інклюзивні театри та соціальні проекти - на конкурс надійшло 175 вистав, з яких до програми потрапило 145.

Експертна Рада упродовж місяця передивлялася вистави і обирала переможців режисерського конкурсу, а також переможців в кожній номінації. Крім того, представники журі та експертної ради зустрічались з учасниками на "круглих столах", творчих зустрічах та прес-конференціях, де детально були обговорені конкурсні роботи, а також можна було почути зауваження, поради та рекомендації експертів, задати запитання та поспілкуватися. До складу експертної ради входили визначні театрознавці, діячі мистецтв, експерти театральних премій, драматурги, критики, режисери та керівники ведучих національних театрів України.

Отож, за підсумками онлайн-конкурсу ковельські театрали здобули наступні нагороди:

За режисерський конкурс художньому керівнику театру Альоні Малюзі-Мельниковій було вручено диплом Лауреата другого ступеня за виставу "Снігова Королева" (номінація "Дитячий Театр") та диплом Лауреата третього ступеня - за виставу "Сорочинський ярмарок" (номінація "Аматорський Театр").

Також відзнаки отримали і самі вистави: шоу-мюзикл «Снігова Королева» та музична комедія «Сорочинський ярмарок».

Ще одним цінним моментом стала оцінка глядачів - на сайті проекту були представлені вистави учасників для перегляду та голосування за «Приз глядацьких симпатій» у всіх номінаціях. Більше 60 тисяч глядачів з 30 країн світу підтримали конкурсантів своїми голосами.

- Цей дистанційно-театральний травень ще раз довів, наскільки важливим є Мистецтво у нашому житті, справжнє Мистецтво, справжній Театр - що торкається душ і примушує серця битись в унісон, підводить до роздумів, сумнівів та аналізу, вчить та відкриває нові грані... І наскільки важливим для нас усіх є спілкування та обмін цією творчою енергією. Хочеться вірити, що це не під силу подолати навіть пандеміям та карантину. Дякуємо за досвід і дякуємо усім, хто поруч, - зауважує Альона Малюга-Мельникова.

#Театр

Коментарі

Читайте також

Ковельські актори стали учасниками онлайн-флешмобу, який увійшов до Книги Рекордів України

Ковельські актори стали учасниками онлайн-флешмобу, який увійшов до Книги Рекордів України
Ковельський аматорський театр-студія «10 ряд 10 місце» взяв участь у міжнародному проєкті, який транслювався у реальному часі та став цифровим рекордом України за кількома показниками.

Ковельський театр «10 ряд 10 місце» бере участь у першому міжнародному інтернет-конкурсі «Театр.NET»

Ковельський театр «10 ряд 10 місце» бере участь у першому міжнародному інтернет-конкурсі «Театр.NET»
Триває голосування на приз глядацьких симпатій. Увазі глядачів представлені дві вистави дорослого та дитячого складу: музична комедія «Сорочинський ярмарок» та шоу-мюзикл «Снігова Королева». Підтримаймо наших акторів-аматорів, проголосувавши за посиланнями.