1. Головна
  2. Новини
  3. Чи обов’язково залишати речі в камері схову в магазині і хто відповідає за їх збереження?

Чи обов’язково залишати речі в камері схову в магазині і хто відповідає за їх збереження?

Досить часто при вході до торговельного центру покупців наполегливо просять покласти особисті речі в камеру схову. Насправді, Ви маєте право цього не робити, оскільки це справа добровільна, - пояснює заступник начальника відділу економічного розвитку та торгівлі Ковельського міськвиконкому Лілія Барна.

Вважається, що, здавши сумку, споживач укладає з цим магазином договір про безоплатне надання послуг із зберігання своїх речей. А примушувати Вас до укладення такої угоди ніхто не може.

Змушуючи здавати сумки у камеру схову, працівники магазину порушують ст. 6 та 627 Цивільного кодексу України, відповідно до яких сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. А в договорах за участю фізичної особи – споживача, враховуються вимоги законодавства про захист прав споживачів.

У разі, якщо Ви все ж таки вирішили залишити свої речі у камері схову, закрили її на ключ, Ви як споживач уклали з торговельним центром безоплатний публічний договір зберігання, це регулюється частиною 3 статті 936 Цивільного кодексу України. Прийняття речі на зберігання може підтверджуватися видачею споживачеві номерного жетона, іншого знака, що посвідчує прийняття речі на зберігання. З цього моменту магазин несе відповідальність за збереження залишених речей.

Згідно ст. 951 Цивільного кодексу України збитки, завдані поклажодавцеві втратою (нестачею) або пошкодженням речі, відшкодовуються зберігачем: у разі втрати (нестачі) речі – у розмірі її вартості;у разі пошкодження речі – у розмірі суми, на яку знизилася її вартість. Якщо внаслідок пошкодження речі її якість змінилася настільки, що вона не може бути використана за первісним призначенням, поклажодавець має право відмовитися від нех і вимагати від зберігача відшкодування її вартості.

Згідно п. 21 постанови Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 р. N 833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» суб’єкт господарювання зобов’язаний:

1. Забезпечити доступ споживачів до торговельних об’єктів без здавання на зберігання особистих речей, крім товарів, реалізація яких здійснюється в таких торговельних об’єктах.

2. Створити умови для зберігання речей споживачів, у разі, коли вхід до торговельного об’єкта з товарами, які реалізуються в таких закладах, заборонено.

Тому можна зробити висновок про те, що якщо Ви поклали речі в камеру зберігання магазину, адміністрація супермаркету несе повну відповідальність за збереження ваших речей, незважаючи на наявність оголошення про зворотне. Крім того, якщо ваша річ зникла з камери схову магазину, споживач має право вимагати від адміністрації показати йому відео з камер спостереження, оскільки магазин – публічне місце, а це відео не є таємницею.

Працівники магазинів не повинні вимагати від покупців при вході в торговий зал пред’явлення придбаних в інших підприємствах товарів, а при виході – перевіряти правильність чека й оглядати речі покупця. Робити огляд може тільки співробітник поліції і лише в тому випадку, якщо покупець підозрюється в крадіжці товару.


Джерело - офіційний сайт Ковельської міської ради


#ЗахистПравСпоживача

Коментарі

Читайте також

У Ковелі ведеться робота з ліквідації стихійної торгівлі, проте проблема досі існує

У Ковелі ведеться робота з ліквідації стихійної торгівлі, проте проблема досі існує
Сільгоспвиробникам, які приїздять з навколишніх сіл реалізувати свою продукцію, створено місця на ринках з відповідними умовами для торгівлі, які відповідають санітарним вимогам та правилам безпеки.

За продаж промислової продукції без документів від виробника нестиме відповідальність розповсюджувач

За продаж промислової продукції без документів від виробника нестиме відповідальність розповсюджувач
У березні набирає чинності закон щодо ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції. Про зміни в законодавстві інформує заступник начальника відділу економічного розвитку та торгівлі м. Ковеля.

У Ковелі молоду маму з десятимісячною дитиною у візочку не пустили в магазин дитячих товарів

У Ковелі молоду маму з десятимісячною дитиною у візочку не пустили в магазин дитячих товарів
Фахівцями з захисту прав споживачів відділу економічного розвитку та торгівлі міськвиконкому складено протокол для притягнення підприємця до адміністративної відповідальності (штрафу).