1. Головна
  2. Новини
  3. Ковельський історичний музей продовжує знайомити з цікавими артефактами зі своїх фондів

Ковельський історичний музей продовжує знайомити з цікавими артефактами зі своїх фондів

Ковельський історичний музей продовжує знайомити з цікавими артефактами зі своїх фондів.

Вашій увазі - предмет сфрагістики, пломба Варшавського поштово-телеграфного відділення кінця XIX початку XX століття. Слово пломба виникло від латинського "plumbum" (свинець) від назви найбільш популярного матеріалу для виготовлення.

Вилита зі свинцю, круглої форми, гладким гуртом, з частково обламленими краями. З обох боків має відтиски пломбіратора. В центрі пломби на випуклому крузі цифра "3" (очевидно номер поштового відділення). Навколо – круговий текст "ПОШТОВАЯ КОНТ: 3 ЭКС". По периметру пломби випуклий бортик, частково деформований та місцями відламаний. На зворотньому боці пломби в центрі вдавлений круг, на якому рельєфне зображення емблеми поштово-телеграфного відомства Російської імперії: дві перехрещені блискавки, під якими перехрещені сигнальні ріжки, оскільки у 1884 році відбулось злиття двох відомств – Поштового (сигнальні ріжки) і Телеграфного (блискавки - символ електричної напруги та двостороннього зв’язку телеграфістів).

Навколо вдавленого круга рельєфний напис "ВАРШАВА" і зображена маленька зірочка між першою і останньою буквою напису. Навколо тексту випуклий бортик, що частково пошкоджений, очевидно на місці кріплення пломби.

Пломба використовувалась як знак гарантії безпеки відправленої посилки та ідентифікувала місце відправлення. Мала одноразове використання. Виготовлялась таким чином, що зняття пломби неодмінно призводило до залишення яскраво видимих слідів на її матеріалі.

Пломба знайдена на Волині. У її музей передав Луцький краєзнавець Володимир Потрапелюк.


#Музей #ІсторіяКовеля

Коментарі

Читайте також

18 травня - Міжнародний день музеїв. Що нового у колекціях ковельських музейників?

18 травня - Міжнародний день музеїв. Що нового у колекціях ковельських музейників?
Через карантинні обмеження Ковельський історичний музей тимчасово зачинено. Однак, це не означає, що він припинив свою роботу. Розробляються нові екскурсії, продовжуються дослідження, йде посилена робота з вивчення та опису нових експонатів.