1. Головна
  2. Новини
  3. Серед артефактів Ковельського музею - чинбарський інструмент

Серед артефактів Ковельського музею - чинбарський інструмент

Серед експонатів, переданих у Ковельський історичний музей краєзнавцем Володимиром Потрапелюком, кістяна проколка, знайдена на Волині. Про це інформує головний зберігач фондів Мирослава Мороз.

Кістяна проколка довжиною 86 мм, товщина виробу – 4 мм, а ширина – 5 мм. З одного боку конусоподібна із загостреним і обламаним кінцем. На відстані 7 мм від загостреного краю розміщений круглої форми наскрізний отвір діаметром 2 мм, що виконував роль вушка, через яке протягувалась нитка. Інший бік проколки також обламаний.

- Проколка – це загострена дерев’яна або кістяна паличка, яка використовувалася для проколювання отворів при шитті грубого одягу чи шкіри (по суті шило) починаючи від періоду неоліту, коли відбулись значні зміни у житті людей. Поряд з рибальством і збиральництвом з’являється скотарство і землеробство. Історики навіть дали визначення цьому періоду "неолітична революція", котра тривала протягом тисячоліть, - зауважує Мирослава Мороз.

Вироби з кістки мали попит упродовж багатьох тисячоліть розвитку людства, оскільки сировина була доступною – вторинний продукт переробки об’єктів тваринництва та мисливства, відносно легка обробка м’яких матеріалів, про що свідчить широка сфера вжитку артефактів виготовлених косторізами. Кістяні проколки були поширеним чинбарським інструментом.

#Музей #ІсторіяКовеля

Коментарі

Читайте також

18 травня - Міжнародний день музеїв. Що нового у колекціях ковельських музейників?

18 травня - Міжнародний день музеїв. Що нового у колекціях ковельських музейників?
Через карантинні обмеження Ковельський історичний музей тимчасово зачинено. Однак, це не означає, що він припинив свою роботу. Розробляються нові екскурсії, продовжуються дослідження, йде посилена робота з вивчення та опису нових експонатів.