1. Головна
  2. Новини
  3. Пам'ятник Шевченку у Ковелі може увійти до Національного Реєстру Рекордів України

Пам'ятник Шевченку у Ковелі може увійти до Національного Реєстру Рекордів України

Ковельські громадські активісти звернулися до Національного Реєстру Рекордів України щодо реєстрації нового національного досягнення - «Найвищий пам’ятник Шевченку». Про це на своїй сторінці у Фейсбук написала ініціаторка звернення Ольга Яренчук, прессекретар ГО «Асоціація осіб з інвалідністю «Добродія в дії».

- 22 серпня 2020 року буде 15-річчя встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку в місті Ковелі.
Громадська організація «Асоціація осіб з інвалідністю «Добродія в дії» з ініціативи Ольги Яренчук - прес-секретаря, студентки факультету журналістики Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені С. Дем’янчука звернулася до Національного Реєстру Рекордів України щодо реєстрації нового національного досягнення «Найвищий пам’ятник Шевченку». Отримали позитивну відповідь,
- зазначається у дописі Ольги Яренчук.


Вручення відзнаки заплановане на 22 серпня 2020 року. Реєстрація Національного Реєстру Рекордів України - «Найвищий пам’ятник Шевченку», відбудеться у м. Ковелі в парку Тараса Шевченка.
Фото: @aero_volyn_pro

Пам'ятник Т.Г. Шевченку в Ковелі розташований у міському Парку ім. Т.Г. Шевченка на березі річки Турії, неподалік величного храму святого Дмитра Солунського. Автори монументу — київський скульптор Володимир Шолудько (автор ідеї), скульптори Петро Подолець та Микола Король, архітектори Тетяна Мельничук та Анатолій Заворотинський.

Пам'ятник було урочисто відкрито 22 серпня 2005 року. Відтоді ковельський пам'ятник Кобзарю традиційно вважається найвищим у світі серед пам'ятників Тарасу Шевченку.

Пам'ятник являє собою масивну бронзову фігуру літнього Шевченка на високому кургані — з гранітного підніжжя наче виростає упевнена постать Кобзаря зі здійнятою зігнутою в лікті правою рукою в жесті, який можна сприймати як застереження, повчання... Розміри монумента є вражаючими — понад 7 м заввишки, вага бронзової скульптури поета — приблизно 20 тонн. Фахівці відзначають високі художні якості ковельського монумента Т.Г. Шевченкові (Вікіпедія).

#РекордУкраїни #ТарасШевченко

Коментарі

Читайте також