1. Головна
  2. Новини
  3. Секретар Ковельської міської ради Віра Федосюк: про роботу депутатів та місцеві вибори-2020

Секретар Ковельської міської ради Віра Федосюк: про роботу депутатів та місцеві вибори-2020

Місцеві вибори в Україні відбудуться 25 жовтня. Вони пройдуть на новій територіальній основі громад і районів. Крім того, прийняті зміни до виборчого законодавства. Про переваги та ризики, які можуть чекати громаду Ковеля у зв'язку з нововведеннями, говоримо з секретарем Ковельської міської ради Вірою Федосюк.

– Ви, як депутат двох каденцій, секретар міської ради, людина, яка багато років у політиці, на чому б акцентували увагу, аби пересічним ковельчанам зорієнтуватися у нових правилах гри на місцевих виборах?

– Хочу зауважити, що вибори цьогоріч відбуватимуться за новим Виборчим кодексом України та за новою виборчою системою, яка в Україні ще ніколи не практикувалась – це відкриті партійні списки. Крім того, за перспективним планом, затвердженим Кабінетом Міністрів, до Ковеля доєднуються ще 5 сільських рад: Ружинська, Білинська, Доротищенська, Зеленська, Тойкутська. Тож загальна кількість виборців по Ковельській ОТГ становитиме майже 54 тисячі осіб. Кількість депутатів місцевої ради визначається відповідно до кількості виборців. Для міської ради Ковельської територіальної громади це буде 38 депутатів, які будуть обрані не лише від Ковеля, а й від приєднаних сіл.

– На цих виборах на громадян чекає і новий формат бюлетенів. У чому їх відмінність від попередніх?

– Складність нової виборчої системи полягає у тому, що ковельчанам доведеться обирати не лише кандидата до ради, а й обов'язково політичну силу, від якої він балотується. Якщо людина обрала політичну партію одну, а кандидата від іншої, то такий бюлетень вважатиметься недійсним. Тож варто звернути увагу не лише на прізвище обраного вами кандидата, а й знати та обрати політичну силу, від якої він балотується.
Навпроти назви партії у першому квадратику бюлетеня ставиться "галочка" або "плюсик". У другому – номер кандидата зі списку. Вносити цифри для голосування за кандидата треба буде дуже уважно. По-перше, номер спереду цифри матиме нуль. Тобто не 1 чи 2, а 01, 02 і т. д. Крім того, цифри мають бути написані у такому форматі, як колись писали індекси на поштових листівках, аби ваш бюлетень не виявився недійсним.

– Скільки ковельчани отримають бюлетенів?

– В загальному (за логікою) – чотири. Один – з кандидатами на міського голову, другий – з кандидатами до міської ради Ковельської ОТГ, третій бюлетень – до районної ради і четвертий – до обласної.

Чому я сказала “за логікою”? Тому що 08.08.2020 р. ЦВК прийняла Постанову "Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року", а щодо виборів районної і обласної рад ще йдуть дебати і дату не призначено. Наголошу, що мешканці приєднаних сіл, які увійшли до складу Ковельської ОТГ, вперше голосуватимуть за міського голову та депутатів міської ради Ковельської територіальної громади. Представляти ж інтереси жителів відповідного села, селища у виконавчих органах міської ради буде староста, який затверджуватиметься міською радою на строк її повноважень за пропозицією міського голови.

– Як Ви вважаєте, наскільки ефективно працювала нинішня каденція депутатів і які важливі рішення були прийняті?

– Хочу відзначити, що на початку роботи депутатського корпусу сьомого скликання обранці громади були досить амбіційними, траплялися протистояння політичних лідерів, політичних сил, які нерідко переростали у популізм. Коли депутати, особливо ті, які вперше потрапили до ради, усвідомили всю повноту відповідальності перед громадою, зрозуміли повноваження, які вони мають, та законодавчі методи вирішення проблем громади, з'явилась згуртованість і спільне прагнення до позитивних змін у місті. Тож нині на завершення каденції ми маємо дружний колектив, який працює злагоджено, ефективно, навчилися працювати в команді, спільно вирішувати питання.

Адже за сьому каденцію ми зуміли реалізувати дуже багато проєктів та прийняли ряд важливих рішень, які цьому сприяли. Це – оновлення Ковельського МТМО: капітальні ремонти приміщень, придбання новітнього медичного обладнання. Спільно з благодійним фондом "Патріоти Волині" в регіоні створений унікальний комплекс для занять футболом.

Відремонтовано Палац учнівської молоді імені Івана Франка, Народний дім "Просвіта", художню школу та школу мистецтв, зміцнено матеріальну базу творчих колективів. Збудовано паркову сцену, пам'ятник Борцям за волю України, облаштовано набережну, проведено модернізацію мережі вуличного освітлення, реконструйовано вулицю Олени Пчілки, збудовано десятки кілометрів асфальтового покриття на дорогах, де його ніколи не було, відкрито ЦНАП, прийнято рішення про збільшення площ для історичного музею та реконструкції приміщення, яке є пам'яткою архітектури. За нашу каденцію місто прикрасилось сакурами, платанами, трояндами, тюльпанами і гортензіями.

Чимало рішень з ініціативи депутатів прийнято у різних сферах життєдіяльності громади: в освіті, соціальній сфері, охороні здоров'я, спорті, культурі, комунальному господарстві. І це стосується не лише виконання певних робіт, ремонтів, реконструкцій. Мова йде й про фінансування проєктів підтримки успішних педагогів, медиків, матеріальної допомоги онкохворих. Загалом прийнято досить багато соціальних програм, які фінансуються з міського бюджету.

– Які найскладніші моменти можете відзначити у роботі цієї каденції депутатів?

– Наша каденція прийшла в раду у досить складний час – період війни на Сході держави. Почали з'являтися питання, які раніше не доводилось вирішувати радам. Це стосується родин та самих бійців АТО\ООС, їхнього лікування, соціального захисту, різного роду пільг, забезпечення житлом, земельними ділянками. Усе це ми вирішуємо упродовж багатьох років.

Неабияких турбот та прийняття швидких і виважених рішень вимагала від депутатського корпусу проблема екологічного лиха, яке спіткало нашу громаду у зв'язку з надзвичайною ситуацією на ДП "Укрветсанзавод". Я вважаю, що ми достойно впоралися з її вирішенням. Мешканці мікрорайону Ковеля-ІІ отримали централізоване водопостачання. Для цього місту довелося відмовитися від фінансування ряду інших проєктів. Зокрема, й ремонту міських доріг.

А кілька місяців тому нашій каденції довелося прийняти черговий виклик часу та шукати рішення для безпеки ковельчан – це поширення коронавірусної інфекції. Ми працювали над тим, аби забезпечити усім необхідним заклади охорони здоров'я, соціальної сфери, комунального господарства, освіти тощо. Приймалися рішення про використання коштів з резервного фонду.

Бюджет недоотримав значні суми через економічну кризу, яка стала наслідком пандемії. Ці три важливих питання ще залишаються на часі, і продовжуємо над ними працювати.

– Традиційне питання на завершення спілкування: які плани депутатський корпус, міська влада мають ще на меті реалізувати?

– Планів щодо розвитку міста є дуже багато. І це не лише ідеї, це уже прийняті депутатами конкретні рішення. Чимало з них мають певні напрацювання. Це – реконструкція стадіону "Локомотив", який в рамках програми транскордонного співробітництва матиме відремонтовані трибуни і підтрибунні приміщення, де займатимуться діти. Нині облаштовуються під'їзні шляхи до стадіону.

У наступні роки плануватиметься реконструкція атлетичного ядра з футбольним полем. Варто згадати й реконструкцію міського парку імені Лесі Українки. У найближчих планах – облаштування центральної площі та будівництво нового фонтана.

Крім того, реконструкція вулиці Відродження у мікрорайоні "Сільмаш", де збудовано роздільну смугу руху, встановлене вуличне освітлення. Розпочато облаштування нового приміщення для ЦНАПу, який уже об'єднали з районним і у якому постійно зростає кількість послуг. Для цього виготовили проєкт реконструкції колишнього сесійного залу, аби мешканцям громади було зручно та комфортно отримувати послуги в одному місці.

Загалом планів багато. Але найголовніше, щоб прийдешня рада підтримала ініціативи сьомої каденції депутатів та втілила їх в життя.


Розмову вела
Галина ЦЮРА

Джерело - газета "Вісті Ковельщини" від 13.08.2020


#ВіраФедосюк #Вибори

Коментарі

Читайте також

З нагоди Дня українського добровольця ковельчани отримали відзнаки Президента, Подяки міського голови та матеріальну допомогу

З нагоди Дня українського добровольця ковельчани отримали відзнаки Президента, Подяки міського голови та матеріальну допомогу
Міський голова Олег Кіндер та військовий комісар Сергій Гладун вручили нагороди на початку засідання виконкому. Валерій Гонта, якого сьогодні відзначили двічі, зауважив, що найціннішою нагородою для бійців є життя.