1. Головна
  2. Новини
  3. В Україні планують поступово вивести з обігу паспорти у формі книжечки

В Україні планують поступово вивести з обігу паспорти у формі книжечки

Кабінет міністрів ухвалив проєкт закону "Про паспорт громадянина України у формі книжечки", яким передбачається поступове виведення з обігу таких документів. Відповідне рішення уряд ухвалив під час засідання 12 серпня, - повідомляє ТСН.

Зазначається, що паспорти у вигляді книжки будуть замінювати на пластикові ID-картки.

Проєкт передбачає, що термін дії паспорта становить:

- для осіб віком від 16 до 25 років - до дня досягнення особою 25-річного віку;
- для осіб віком від 25 до 45 років - до дня досягнення особою 45-річного віку за умови, що до дня набрання чинності цим законом до паспорта вклеєно нову фотокартку після досягнення особою 25-річного віку, а в разі коли паспорт було оформлено у період після досягнення особою 25-річного віку до дня досягнення нею 45 років, - фотокартку під час оформлення паспорта;

- для осіб віком від 45 років - безстроково за умови, що до дня набрання чинності закону до паспорта вклеєно нову фотокартку після досягнення особою 45-річного віку, а в разі коли паспорт було оформлено після досягнення особою 45-річного віку, - фотокартку під час оформлення паспорта.

Зазначається, коли у наступній даті потрібно вклеїти нове фото, паспорт у формі книжечки будуть заміняти на пластикову карту. Нові паспорти будуть видавати лише у формі пластикових карт.

Як повідомлялося, в Україні запустили послугу одночасного оформлення ID-картки та номера платника податків з 14 років. Послуга з оформлення ID-картки та ІПН у підрозділах ДМС та ЦНАП надається безкоштовно.


#БіометричніДокументи #ЦНАП

Коментарі

Читайте також

У Ковелі 90-літній дідусь оформив ID-картку

У Ковелі 90-літній дідусь оформив ID-картку
Працівники Ковельського районного відділу міграційної служби на звернення лікарів допомогли в оформленні біометричного документа нового зразка.

За рік роботи сектору біометричних документів у Ковельському ЦНАПі видано понад 3 тисячі паспортів

За рік роботи сектору біометричних документів у Ковельському ЦНАПі видано понад 3 тисячі паспортів
Розташування сектору на першому поверсі з входом, обладнаним пандусом, дозволяє безперешкодно звертатися за оформленням біометричних документів людям з особливими фізичними потребами.