1. Головна
  2. Новини
  3. Податківці назвали найбільших боржників плати за землю до міського бюджету у Ковелі

Податківці назвали найбільших боржників плати за землю до міського бюджету у Ковелі

Як повідомила в.о. начальника Ковельського управління ГУ ДПС у Волинській області Алла Антонюк під час засідання робочої групи з координації дій місцевих органів виконавчої влади в місті щодо забезпечення податкових та інших надходжень до державного і місцевого бюджетів, станом на 01.08.2020 року податковий борг до міського бюджету становить 31 млн 142,7 тис грн і зріс з початку року майже на 4 млн грн.

Борг по земельному податку становить 18 млн 971 тис грн. З них — юридичні особи заборгували 14 млн 367 тис грн, фізичні — 4, 6 млн грн.

Є також борг до бюджету з орендної плати за користування земельними ділянками. Він становить понад 4,2 млн грн. Борг юридичних осіб — 3 млн 890 тис грн, фізичних — 361 тис грн.

Найбільшими боржниками є підприємства-банкрути, частка яких в загальній сумі боргу становить 90%.

Це:

ПАТ «Ковельсільмаш»: сума боргу — 14 млн 367 тис грн (земельний податок та орендна плата);

ТОВ «Ковельрембуд»: борг — 314,9 тис грн (земельний податок);

ДП «Укрветсанзавод»: борг — 366,4 тис грн (земельний податок);

ПрАТ «Ковельські ковбаси»: борг — 1,5 млн грн. (орендна плата);

ПАТ «Ковельський м’ясокомбінат»: борг — 505,6 тис грн (орендна плата).

Податківці зауважують, що на підприємствах-банкрутах працюють ліквідатори. Терміни банкрутства на законодавчому рівні не передбачені. Кошти від реалізації майна надходять на рахунки ліквідатора. Тож стягнути заборгованість в бюджет практично неможливо.

Крім того, на території ПАТ «Ковельсільмаш», ТОВ «Ковельрембуд» та інших здійснюють господарську діяльність (без правовстановлюючих документів на землю) інші підприємства, а це значні втрати платежів за землю.

Алла Антонюк зазначила, що проблемним для органів ДПС є питання отримання інформації щодо всіх власників земельних ділянок, адже в Державному земельному кадастрі не в повній мірі обліковуються ці дані. Проте, відповідно до норм чинного законодавства підставою для нарахування земельного податку є інформація кадастру. Відтак, податкові органи змушені вишукувати різні можливості для залучення до оподаткування «недобросовісних» власників земельних ділянок.

Щодо боржників — орендарів земельних ділянок комунальної власності, виконавчим комітетом Ковельської міської ради скеровано листи-повідомлення про порушення зобов’язань щодо своєчасної сплати орендної плати суб’єктами господарювання для вжиття передбачених законом заходів.

#МіськийБюджет

Коментарі

Читайте також

Через карантин міський бюджет Ковеля недоотримав понад 3 млн грн податків на доходи фізичних осіб

Через карантин міський бюджет Ковеля  недоотримав понад 3 млн грн податків на доходи фізичних осіб
Значна частина платників - суб’єктів господарської діяльності, скоротили або припинили діяльність, внаслідок чого відбулось обмеження трудової діяльності, зменшення заробітних плат.