1. Головна
  2. Новини
  3. Ансамбль «Промінь» представив Ковель на обласному онлайн-фестивалі

Ансамбль «Промінь» представив Ковель на обласному онлайн-фестивалі

Нещодавно відбувся обласний онлайн-фестиваль повстанської та стрілецької пісні «За волю України». Ковель на ньому представляв народний аматорський чоловічий вокальний ансамбль «Промінь» народного дому «Просвіта». Про це повідомляють на офіційному сайті Ковельської міської ради.

Колектив порадував цікавим репертуаром і гарним виконанням.

Історія фестивалю розпочалась у перші роки незалежності. Мистецьке дійство приурочене одній героїчній події національно-визвольних змагань, яка сталась 77 років тому – битві чоти Української Повстанської Армії з понад півтора тисячною навалою гітлерівської армії. Під стінами монастиря загинуло 29 молодих повстанців. Втрати ворога (за різними джерелами) оцінюються у 540 солдат, які були убитими та понад 700 — поранені.

«Битва вояків УПА у Новому Загорові, – писав у книзі «Бій під стінами храму» Петро Боярчук, – то був приклад відваги і самопожертви. Відлуння того бою гуде понині в пам’яті людській і жалобою поминальних дзвонів, і Благовістом на славу героям».


Слухаючи повстанські і стрілецькі пісні у виконанні волинських аматорських колективів, гуртів, окремих виконавців, які брали участь у фестивалі, по-новому пізнаєш і відчуваєш глибину їх змісту і значимість.


#Просвіта

Коментарі

Читайте також