1. Головна
  2. Новини
  3. Чи можна повернути в аптеку медичні вироби? Роз'яснює спеціаліст із захисту прав споживачів

Чи можна повернути в аптеку медичні вироби? Роз'яснює спеціаліст із захисту прав споживачів

Як повідомляють на офіційному сайті Ковельської міської ради, до спеціаліста із захисту прав споживачів - заступника начальника відділу економічного розвитку та торгівлі Лілії Барни неодноразово звертаються ковельчани із проблемою щодо повернення протягом чотирнадцяти днів після придбання тонометрів за умови, що техніка без поломок і просто не «підійшла». Тобто мова йде про медичні вироби належної якості.

Тонометр (також сфігмоманометр, тонометр для визначення рівня артеріального тиску, тонометр медичний, монітор артеріального тиску, апарат Ріварочі) – медичний прилад для здійснення вимірювань артеріального тиску – тиску крові, що подається серцем в артерії.

На сьогодні пунктом 16 Порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділів, затвердженим наказом МОЗ від 19.07.2005 р. № 360, лікарські засоби та вироби медичного призначення належної якості, відпущені з аптек та їх структурних підрозділів, поверненню не підлягають, про що є оголошення в залі обслуговування аптек.

Однак, враховуючи принцип верховенства права, можливе застосування Закону України «Про захист прав споживачів», де п. 1 ст. 9, споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

- Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем. Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром, - зауважує Лілія Барна.


Перелік товарів, що не підлягають обміну (поверненню), затверджено постановою Кабінету Міністрів України №172 від 19.03.1994 р. Дійсно, у зазначеному переліку, є лікарські засоби, але немає медичної техніки.

А тому, якщо запастися терпінням і наполегливістю, то повернення можливе.


#ЗахистПравСпоживача

Коментарі

Читайте також

У Ковелі ведеться робота з ліквідації стихійної торгівлі, проте проблема досі існує

У Ковелі ведеться робота з ліквідації стихійної торгівлі, проте проблема досі існує
Сільгоспвиробникам, які приїздять з навколишніх сіл реалізувати свою продукцію, створено місця на ринках з відповідними умовами для торгівлі, які відповідають санітарним вимогам та правилам безпеки.