1. Головна
  2. Новини
  3. 27 вересня - День вихователя та дошкільних працівників

27 вересня - День вихователя та дошкільних працівників

27 вересня - День вихователя та всіх дошкільних працівників. Ця професія вимагає від людини глибокої самовіддачі, величезного терпіння і нескінченної любові до своєї справи. Ковельське дошкілля – це 14 закладів, в яких діє 122 групи. Їх відвідує майже 3000 дітей. А ще — це чудові колективи, люди, якими може пишатись наше місто. Про вагомі справи та досягнення колективів з нагоди Дня вихователя та всіх дошкільних працівників йдеться на офіційному сайті Ковельської міської ради.

Міський голова Олег Кіндер щиро вітає зi святом всіх працівників дошкільних установ — людей, які віддають щоденно тепло своїх сердець дітям!

- Мені приємно, що разом вдається зробити максимум для того, щоб наші садочки ставали затишними, щоб дітворі було в них комфортно. Дякую керівникам, колективам за Вашу щиру душу і за те, що показуєте приклад іншим, як потрібно працювати. Впевнений, що ваша доброта і педагогічна майстерність перетворять кожен день ваших вихованців в день радості та щастя! Міцного Вам здоров’я, родинного благополуччя, любові, здійснення мрій та успіхів у вашій роботі, - зауважує міський голова у вітальному слові.

Останні роки стали надзвичайно ефективними у розвитку галузі. І все це задля того, щоб створити комфортні умови маленьким ковельчанам та їх наставникам.

Серед вагомих досягнень, без сумніву, відкриття ЗДО №14. Чимало довелось попрацювати аби перетворити занедбану будівлю у мікрорайоні “Сільмаш” у красивий, сучасний, комфортний навчальний заклад.

Сьогодні там функціонує 8 груп. Крім того їх стало більше у Ковелі ще на 27. Можна вважати, що це запрацювало повноцінних 3 садки. Якщо раніше у них були черги, то сьогодні кожен охочий може влаштувати дитину у ЗДО. Це неабиякий прорив. І тепер у місті питання здобуття дошкільної освіти вдалось вирішити.

Пріоритетними напрямками фінансування були заходи з енергозбереження, ремонти покрівель, актових залів, санвузлів, харчоблоків та заміна в них обладнання на нове технологічне.

Зокрема, у всіх садках завершено заміну вікон на енергоощадні. Окрім цього, у ДНЗ №3, № 5 та №14 оновлено ще й фасади. Згідно з сучасними, європейськими вимогами їх утеплили екологічно чистими матеріалами. Безперечно, дуже багато фінансових зусиль докладають батьки. Кожну групу роблять кращою, більш сучасною.

Працівники садочків разом з батьківською громадою проводять досить серйозну роботу з облаштування територій. Біля більшості - розмаїття квітів та декоративних рослин. Креативні та творчі вихователі з різноманітних підручних матеріалів створюють надзвичайно цікаві скульптури, зони для ігор та дозвілля.

Варто нагадати, що садки №11 та №14 визнавались переможцями конкурсу «Кращий…» у номінації «Найкращий благоустрій території підприємства, організації».

Кожен навчальний заклад у нашому місті має свої цікаві знахідки, особливості, пріоритети.
До прикладу, ДНЗ №9 запрошує усіх в дитячий театр. Тут він діє майже з часу його відкриття, а це уже чверть століття. Раніше у них був звичайний зал. Три роки тому спільними зусиллями колективу, міської влади його вдалось оновити. Тепер на сцені цього театру виховуються нові таланти. Мистецтво вчить людяності і доброти, воно звеличує і додає впевненості у власних силах, розвиває творчість.

Крім того, у ДНЗ №9 уже понад п’ять років використовують сольовий метод профілактики. Тут з ініціативи колективу і за підтримки міської влади створено цілий комплекс для оздоровлення дітей – соляна кімната, сауна, зал ЛФК, фізкабінет, масажний кабінет, кабінет психолога.

Два роки тому малята дошкільного закладу №14 теж отримали змогу покращити своє здоров'я завдяки соляній терапії. На думку фахівців, вона є одним із кращих немедикаментозних засобів профілактики простудних захворювань.

Ковель – серед лідерів на Волині та в Україні із запровадження інклюзивного навчання. В Україні лише починають цю важливу справу. У нашому місті ми маємо 20-літній досвід такої роботи.

На базі одного дитсадка було засновано — спеціальну школу №7 “Надія”, де започаткували унікальну систему роботи з дітками, які мають проблеми зі здоров’ям. Відкрили для них і початкову школу, яка забезпечує їм рівний доступ до якісної освіти. З цього часу заклад став незвичайним, бо поряд з п’ятьма звичними групами, діє група дошкільного віку та три класи-комплекти для дітей з вадами здоров’я.

Тут для них створені всі умови для навчання, виховання та розвитку. Для зміцнення їх здоров’я функціонує лікувальний центр з фітотерапією, фізіотерапією, масажем, лікувальною та класичною фізкультурою, аромотерапією. Усі діти охоплені різними видами загартовування, обладнано фізкультурний і музичний зали, логопедичний кабінет, екологічна кімната. Подібні завдання вирішує і колектив шостого садка. Міська влада усіляко допомагає і сприяє цій роботі.

Приємно, що у Ковель за досвідом у наші дошкільні заклади приїжджають з інших міст Волині та України. Працюють у нас надзвичайно креативні і творчі вихователі. Чимало з них визнавались і переможцями міського конкурсу “Успішний педагог”.


#Освіта

Коментарі

Читайте також

У Ковелі міський голова підписав контракт з директором Центру професійного розвитку педагогічних працівників

У Ковелі міський голова підписав контракт з директором Центру професійного розвитку педагогічних працівників
П'ять наступних років Центром керуватиме Світлана Верчук. Вона має чималий досвід подібної роботи, адже уже 13 років очолює методичний кабінет управління освіти.