1. Головна
  2. Новини
  3. У храмі Святителя Миколая Чудотворця с. Колодяжне перебуватиме чудотворна ікона Богоматері

У храмі Святителя Миколая Чудотворця с. Колодяжне перебуватиме чудотворна ікона Богоматері

На Волині розпочинається паломництво до чудотворного образа Богородиці «Пулганівська», яка прибуде в парафію Благовірних князів страстотерпців Бориса і Гліба села Шклинь Горохівського деканату. Про це повідомляють на сторінці Волинської єпархії ПЦУ.

Копію святині передадуть на Покрову для вшанування хресним ходом із храму Архістратига Михаїла села Промінь Луцького районного благочиння, де вона постійно перебуває.

Зустріч ікони відбудеться о 8:00 на перехресті при в'їзді в село. Після Божественної літургії, яка розпочнеться о 9.00, служитиметься акафіст. За тиждень святиню прийматимуть у храмі Йоана Богослова села Губин на Горохівщині. Опісля вона прибуде на Ковельщину, зокрема, 1 листопада буде в храмі Святителя Миколая Чудотворця села Колодяжне.

Після молитов біля Пулганівського чудотворного образа багато немічних отримали поміч. Письменник і громадський діяч XVIII cт. святий Данило Братковський згадував про чудесні зцілення, свідком яких був сам.

Поява ікони у храмі овіяна легендами. Старші люди розказують те, що почули від батьків чи дідів. Одного разу чоловік пас худобу біля річки Чорногузка і раптом побачив на воді образ Божої Матері та почув голос: «Тоді Я до вас прийду, як буде кривава річка через село йти». Наляканий і схвильований, побіг він до людей. Приходили священники з парафіянами із різних сіл, хотіли забрати чудесний образ у свої храми. Ікона ж або зникала, коли до неї підступали, або з церкви поверталася на те ж місце. І тільки коли пілганівці принесли її у Михайлівський храм – вона там залишилася. За іншими переказами, слова Богородиці люди почули в церкві. Ніхто не може пояснити значення тих слів. Лякають вони людей, але водночас і вселяють віру, що Матір Божа була й буде Заступницею і храму цього, і всього села.

Ікону розташовано на спеціальній підставці, прикріпленій до стіни. Розмір 1,7х1 м, оздоблена карбуванням. Підпис на ній запевняє, що її виготовлено на замовлення Дмитра і Параскеви Дармовісів 1754 р.. Її стан, зміст житійних клейм свідчать про історичну цінність та підтверджують перекази про чудотворення. Іконописець змалював образ Матері, близький кожному щирістю і людяністю.

Копія «Божої Матері Пулганівської» – незмінна окраса храму Архістратига Михаїла с. Пілганів (за місцевою вимовою також Пулганів, нині Промінь), як, без сумніву, був окрасою й оригінал у давньому Божому домі цього села.

#ПЦУ

Коментарі

Читайте також

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну літургію та освятив храм на Ковельщині

Митрополит Луцький і Волинський Михаїл очолив Божественну літургію та освятив храм на Ковельщині
У службі Божій взяли участь представники духовенства Ковельського і Старовижівського благочинь. Зокрема декани округів – протоієреї Василь Мичко та Андрій Сех.

Владика Михаїл вперше відправив службу у храмі святого Володимира в Ковелі ФОТО

Владика Михаїл вперше відправив службу у храмі святого Володимира в Ковелі ФОТО
До спільної молитви долучилися декан Свято-Димитрівського округу Ковельського благочиння протоієрей Анатолій Александрук, настоятель парафії протоієрей Віталій Лехкобит, місцеве духовенство та парафіяни.