1. Головна
  2. Новини
  3. "Історія Ковеля" - на полицях міського архіву

"Історія Ковеля" - на полицях міського архіву

Архівне будівництво в нашому краї розпочалось із возз’єднання Західної України із УРСР в 1939 році. Архівні відділи районних і міських рад Волинської області були утворені в 1940 році на виконання постанови облвиконкому № 794 від 16 березня 1940 року «Про охорону архівних матеріалів по м.Луцьку та райархівах Волинської області», яка зобов’язала міськради і райвиконкоми забезпечити райміськархіви штатними працівниками.


Під час окупації німецькими військами архівні документи довоєнного періоду в місті Ковелі були знищені повністю. Діяльність Ковельського держміськархіву відновилась з вересня 1944 року, незабаром після звільнення міста. У червні 1960 року відбулись зміни в управлінні архівною галуззю. Архівне управління республіки було підпорядковане Раді Міністрів УРСР.


Із встановленням в серпні 1991 року державної незалежності України особливих змін в діяльності держміськархіву не відбулося. Архів працював над поповненням Національного архівного фонду документами, що відображали стан розбудови державності в місті.

31 липня 2002 року сесія Ковельської міської ради на базі держміськархіву створила архівний відділ виконавчого комітету міськради. Функції і завдання архівного відділу залишились такими, як і держміськархіву. Відділ реалізує державну політику у сфері архівної справи і діловодства в межах своєї компетенції, здійснює управління архівною справою і діловодством на території міста. Забезпечує облік, зберігання і охорону документів Національного архівного фонду, комплектування документами установ, їх упорядкування, створення науково-довідкового апарату до них, забезпечення схоронності та їх повноцінного використання.


У 1993 році було створено в держміськархіві структурний підрозділ для зберігання документів з особового складу ліквідованих організацій і підприємств. На підрозділ було покладено завдання збирання документів, забезпечення їх схоронності та використання. Для забезпечення видачі довідок соціально-правового характеру за даними документами в штат архіву була введена одиниця спеціаліста.

Рішенням сесії міської ради від 24 лютого 2011 року № 6/8 був створений Трудовий архів. Станом на грудень 2017 року у трудовому архіві зберігаються документи 172 ліквідованих підприємств, установ та організацій різних форм власності.

В архівному відділі виконкому Ковельської міської ради зберігаються документи 26 фондів в кількості 2230 справ, з них 22 фонди з документами управлінської документації постійного зберігання (2179 справ) та 4 фонди особового походження (51 справа).


На фото: Раїса Головань, начальник трудового архіву; Раїса Шинкарук, головний спеціаліст архівного відділу; Олена Кислюк, начальник архівного відділу

КовельPost вітає з професійним святом працівників архівів!

Зичимо й надалі збагачувати кращі традиції своєї професії. Завдяки вам документальні свідчення, що дійшли до нас з різних часів, допомагають відчути дихання далеких епох, дізнатись про події, що відбувалися, перейнятися думками своїх попередників, знайти і зрозуміти те, що поєднує минуле, сьогодення і майбутнє.

Бажаємо вам миру, невичерпної енергії, міцного здоров’я, добра, благополуччя і щастя в родинах, нових успіхів у творчому пошуку!

#ІсторіяКовеля #АрхівКовеля

Коментарі

Читайте також

У Ковелі триває передплатна кампанія 2018 року

У Ковелі триває передплатна кампанія 2018 року
Завтра, у п’ятницю, 8 грудня, о 10-й год. у відділенні поштового зв’язку Ковель-8 за адресою: м. Ковель, вул. Незалежності, 84 відбудеться День передплатника. Кожен, хто передплатить «Вісті Ковельщини» на півроку чи на рік, отримає подарунок. Цього ж дня ви зможете передплатити й іншу періодику.