1. Головна
  2. Новини
  3. Куди ковельчанки можуть звернутися за допомогою, якщо стали жертвами домашнього насильства?

Куди ковельчанки можуть звернутися за допомогою, якщо стали жертвами домашнього насильства?

25 листопада - Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок.

За даними НАН України, 68% українок страждають від насильства в сім’ї, 20% - зазнають тиранію постійно, і лише 2% жертв звертаються до суду. Багато з тих, хто зазнає болю від таких умисних дій, не заявляють про пережите приниження через страх помсти, брак коштів для самостійного існування, емоційну залежність, турботу про дітей, побоювання, що до їхніх слів поставляться скептично або з недовірою.

Наслідки насильства в сім’ї – це стреси і велика кількість психологічних проблем, в тому числі психічні розлади, психосоматичні захворювання, аж до наркоманії і суїциду, зруйновані сім’ї і покалічені долі. І дуже часто такі злочини залишаються безкарними.

Кожен з нас має сказати «Ні!» насильству у власній родині. Адже сім’я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому житті, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і дитині, і дорослому, і особі літнього віку. Пошана один до одного, взаєморозуміння, орієнтування на мирне рішення конфлікту можуть забезпечити благополуччя і згоду в сім’ї, а відповідно і добробут держави в цілому.

Якщо ви стали свідком вчинення домашнього насильства або жертвою, у нашому місті, ви можете звернутись до таких установ :
102 — поліція;
6 -17-48 — міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді (Незалежності 73 каб. 106);
6-17-27 - служба у справах дітей
(Незалежності, 73 каб. 107);
5-00-15 - управління соціального захисту населення (Незалежності, 148)
5-30-63 - місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Джерело - Ковельський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

#СоціальнийЗахист

Коментарі

Читайте також