1. Головна
  2. Новини
  3. У Ковелі вшанували пам'ять жертв голодоморів

У Ковелі вшанували пам'ять жертв голодоморів

Cьогодні у Ковелі до Дня пам’яті жертв голодоморів біля меморіальної стели «Хрест пам’яті жертвам більшовицького терору» відбувся поминальний захід. Повідомляє офіційний сайт Ковельської міської ради.

Десятки років замовчувалася правда про страшні 1932-1933 роки. Завдяки спогадам людей, архівам тепер ми дізнаємося, що в дійсності тоді відбувалося в Україні. Ведуча заходу Наталія Гончар нагадала про неймовірні жахіття, які довелося пережити нашому народові.

Представники міської та районної влади, громадськості хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих від голоду, поклали квіти до підніжжя меморіальної стели. Священники Православної Церкви України відслужили панахиду.

За даними Інституту національної пам’яті, від штучного голоду в Україні померло від 4,5 до 7 мільйонів людей. Тобто, в пік смертності — у червні 1933 року, в Україні помирали щодоби 34 170 людей. Кожні 5 секунд — 2 людини. Радянська влада знищувала документи та докази своїх злочинів, тому точну кількість жертв порахувати неможливо. Мільйони українців так і залишились невідомими, безіменними та непорахованими.


#СкорботніЗаходи

Коментарі

Читайте також