Історія мережі Інтернет - Перша мережа

Для застосування теорії Клейнрока на практиці, вчені створюють першу в історії невелику комп'ютерну мережу, яка пов'язувала комп'ютери ТХ-2 в штаті Массачусетс з комп'ютером Q-32, розташованим в Каліфорнії за допомогою низькошвидкісних телефонних комутованих ліній. Результатом експерименту було повне виправдання теорії Клейнрока. З цього моменту всі вчені відчули очевидну перевага пакетної комутації перед комутацією каналів.

Після перших успішних практичних результатів створення мережі, в 1966 році DARPA запрошує Л.Робертса для реалізації і розробки комп'ютерної мережі ARPANET, основними цілями якої були розробка і проведення експериментів у галузі комп'ютерних комунікацій і об'єднання колективів вчених різних дослідних установ, а також спроба створити першу багатокористувацьку мережу.

Комп'ютерна мережа ARPANET, що належить агентству DARPA Міністерства Оборони США, була покликана забезпечити вивчення способів підтримки зв'язку в умовах ядерного нападу і розробку керування військовими і великими цивільними об'єктами в період ведення воєн, оскільки наприкінці 50-х - початку 60-х років диктувалася вкрай напружена міжнародна обстановка США по відношенню до Радянського Союзу.

У Національній фізичній лабораторії (NPL), паралельно вели роботи в аналогічних напрямках Дональд Девіс і Роджер Скентльбьюрі. Були опубліковані ряд робіт по мережах з пакетною комутацією в RAND (Безприбуткова американська організація, що займається розробками і стратегічними дослідженнями).

Об'єднавши зусилля, вчені допрацювали загальну структуру ARPANET і випустили її у світ. При цьому вони організували конкурс на право розробки комутатора пакетів - одного з ключових компонентів мережі, що пізніше отримав назву Інтерфейсний процесор повідомлень (Interface Message Processor, IMP).

Право на розробку Інтерфейсного процесора повідомлень дістається в грудні 1968 року вченим на чолі з Френком Хартом з компанії Bolt, Beranek and Newman (BBN).

Паралельно розробки інших не менш важливих аспектів нової мережі ARPANET ведуть такі вчені: Л.Робертс зі своєю групою розробляють економічні аспекти та топологію мережі; команда Клейнрока з Каліфорнійського Університету (UCLA) працюють над аналізом мережі і засобами вимірювань; Роберт Кан з BBN бере участь у створенні загальної архітектури мережі. З допомогою консолідації наукових ресурсів дуже швидко вдалося домогтися успішних результатів і в наприкінці 1969 року компанія BBN встановлює перший вузол мережі в Каліфорнійському Університеті.

Дослідницький центр Стенфорд встановив наступний вузол, і тоді ж з BBN було відправлено перше міжкомп'ютерне повідомлення. Далі були підключені ще два дослідних центри - Університет Санта-Барбари штату Каліфорнія (UCSB) та Університет штату ЮТА (UU).

Об'єднавши ці чотири Університети виникла первісна конфігурація ARPANET, яку можна назвати мережею. Мережа ARPANET була першим прабатьком і прототипом сьогоднішнього Інтернету, але за масштабом інфраструктури вона була, звичайно, дуже далека від сьогоднішньої Всесвітньої Павутини.

Для розвитку і успішного використання мережі ARPANET був потрібний якийсь набір правил, що визначає принципи обміну даними між різними комп'ютерними додатками. Вченим Стівом Крокером з Каліфорнійського Університету (UCLA) був задуманий протокол NCP (Network Control Protocol) - Протокол керування мережею. В кінці 1970 року Крокер, очолюючи Мережеву робочу групу (Network Working Group, NWG) завершив з колегами роботу над першою версією протоколу і випустив його в світ. Трохи пізніше цей протокол був реалізований на вузлах ARPANET.

У 1969 році, Крокер, працюючи тоді ще в Каліфорнії (UCLA), зробив ще один важливий винахід для мережевої науки - створив серію публікацій "Запити на коментарі та пропозиції" (Request For Comments, RFC), завдяки якій стало можливим дуже швидке поширення наукових ідей та їх обговорення з іншими мережевими фахівцями. Мережа ARPANET, що представляє собою систему відкритих публікацій ідей і виникла в наукових дослідницьких колах, була занадто формальною і недостатньо швидко забезпечувала повноцінний обмін ідеями щодо розвитку та покращення мережі.

#Історія
Пов'язані теми:
Історія мережі Інтернет - Історична довідка
Історія мережі Інтернет - Перша мережа
Історія мережі Інтернет - RFC-технології
Історія мережі Інтернет - Мережа Ethernet
Історія мережі Інтернет - Розвиток WWW

Історія мережі Інтернет - Історична довідка

Історія мережі Інтернет - Історична довідка
Абсолютно заслужено, одним з безлічі дивовижних відкриттів людства ХХ століття, найбільш важливим можна назвати появу мережі Інтернет. Завдяки Інтернету сьогодні можливо обмінюватися даними між користувачами, які розділені океанами і морями.
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

KovelX - безкоштовні оголошення

Photo KovelX
Photo KovelX
350 грн.
Photo KovelX
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Photo KovelX
25 грн.
Photo KovelX
45 грн.
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
130 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.

Читайте нас також: