Історія мережі Інтернет - RFC-технології

Завдяки RFC-технологіям, створених Крокером, стало можливим створити спрямований процес обміну ідей і пропозицій, оскільки інформація в одному якомусь документі давала напрямок на створення інших ідей, яким відводилися вже інші, окремі документи. Якщо будь-чия ідея чи пропозиція знаходили підтримку і розвиток, вона перетворювалася в спеціальний документ, над створенням і розвитком якого працювали групи вчених і дослідників.

У перший час RFC-документи друкувалися виключно на папері і розсилалися звичайною поштою. Трохи пізніше почали використовувати файли і передавати за допомогою протоколу передачі файлів FTP (File Transfer Protocol). Зараз ці документи можна вільно знайти в Глобальній Мережі (World Wide Web). Ось найбільш поширені документи сімейства RFC:

- FYI (For Your Information) - документи містять корисну інформацію по основам Інтернет;

- STD (Standart Document) - серія документів, що мають силу стандарту Інтернет;

- FAQ (Frequently Asked Questions) - поширені питання, які створені у вигляді запитань і відповідей і формуються під час численних форумів, конференцій, і класифікуються як питання, які задають більшість людей.

Будучи досить корисними, RFC технології являли собою перший вид інформації, сприйнятий і отримавший поширення в мережі.

Мережа ARPANET отримала величезну популярність і з кожним роком до неї підключалися сотні і сотні комп'ютерів, і мережа, яка спочатку створювалася для абсолютно обмеженого числа користувачів вже не справлялася зі своїми функціями. У 1973 році до ARPANET підключилися вже користувачі інших країн, що зробило мережу міжнародною.

Для забезпечення повноцінної роботи мережі при такому постійно зростаючому обсязі користувачів був потрібний принципово новий підхід, який дозволить ефективно співіснувати безлічі маленьких мереж, об'єднаних однією загальної мережею.

Працюючи на DARPA, в 1972 році Роберт Кан, вчений з компанії BBN, який брав також участь у створенні ARPANET, робить перші заяви про принцип відкритої мережної архітектури, яка має на увазі існування безлічі незалежних і рівноправних мереж з довільною архітектурою, настройками і додатками. Дана концепція лежить в основі функціонування сучасного Інтернет.

Конфігурація мережі ARPANET в 1971 році

Працюючи в DARPA над програмою пакетних радіомереж, яка згодом плавно перетекла в спеціальний проект під назвою "Internetting Project", Кан вивів теорію об'єднання мереж з використанням нової архітектури. Але для реалізації був необхідний надійний наскрізний протокол, який дозволяв би домогтися максимальної надійності зв'язку незалежно від якості комутації, засобів зв'язку та іншого обладнання. Працюючий до цього моменту протокол NCP не задовольняв вимогам, оскільки в моделі NCP був відсутній механізм реагування і виправлення помилок, наприклад, через перебої зі зв'язком. Дана недоробка NCP була обумовлена ​​тим, що цей протокол був покликаний обслуговувати ARPANET, яка повинна була бути єдиною і дуже надійною мережею. А такий стрімкий розвиток мережевий науки і кількість об'єднаних мереж вимагало значних доробок і модифікацій протоколу NCP.

Для цих цілей на початку 1973 Роберт Кан очолює проект "Internetting" і запрошує до співпраці Вінтона Серфа, який раніше досить активно брав участь у розробці та реалізації NCP. І вже наприкінці 1973 року на зустрічі учасників Міжнародної мережевої робочої групи (Internet Network Working Group - INWG), організації, створеної і фінансованої DARPA, були представлені результати спільної роботи Кана і Серфа. У 1974 році вчені INWG під керівництвом Вінтона Серфа представили на світ універсальний протокол передачі даних та об'єднання мереж TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol) - протокол, який по праву можна назвати серцем Інтернет.

У первісному вигляді протокол TCP/IP повинен був надавати весь спектр послуг з транспортування та перенаправлення даних у мережі, але подальші технічні неузгодженості змусили розбити протокол на дві частини: протокол TCP і протокол IP.

Після першого кроку до оновлення ARPANET почався довгий період різних наукових розробок і експериментів реалізації TCP та впровадження його в мережу. Паралельно з розвитком основних технологій численними групами програмістів і вчених розроблялися і удосконалювалися різні додатки і модифікації.

У 1972 році, співробітник компанії BBN (Bolt, Beranek and Newman) Рей Томлінсон написав базові програми для пересилання і читання електронних повідомлень, що являло собою одне з перших додатків електронної пошти. Спочатку електронна пошта мала досить вузький спектр послуг, лише трохи пізніше в її були додані можливості видачі списку повідомлень, збереження у файлі, пересилання та підготовка відповіді тощо. По праву, електронна пошта стала одним з найбільш значущих додатків і ще більш підігріла інтерес до мереж.

Розробники стали приділяти більше уваги доступності та простоті сприйняття внутрішньомережевого інтерфейсу. Комп'ютерам, замість громіздких колишніх числових адрес, були привласнені імена.

Значне збільшення кількості комп'ютерів і мереж зробило непридатною існуючу таблицю, яка фіксувала імена та адреси комп'ютерів користувачів. Вчений Пол Мокапетріс з Інституту інформатики університету Південної Каліфорнії (USC/ISI) розробив доменну систему імен (Domain Name System, DNS), яка дозволила створити упорядкований механізм перейменування та розподілу імен комп'ютерів в Інтернет-адреси.

Вчений Майкл Леск з компанії AT&T в 1976 році розробив протокол UUCP, що дозволяє використовувати для зв'язку між комп'ютерами модеми і пропонує створити мережу Dial-Up Network, що працює на операційній системі Unix з вбудованим в неї UUCP-протоколом. Так з'являється мережа USENET.

Кінець 70-х початок 80-х років славляться широким розповсюдженням локальних мереж. Маючи можливість переконатися в достоїнствах комп'ютерних мереж і електронної пошти на прикладі ARPANET, фахівці з інших наукових і промислових областей почали створювати власні локальні мережі. Ряд науково-промислових відомств США миттєво обзавелися своїми мережами (наприклад, мережа NEPNet, або мережу SPAN для NASA).

#Історія
Пов'язані теми:
Історія мережі Інтернет - Історична довідка
Історія мережі Інтернет - Перша мережа
Історія мережі Інтернет - RFC-технології
Історія мережі Інтернет - Мережа Ethernet
Історія мережі Інтернет - Розвиток WWW

Читайте також

Історія мережі Інтернет - Перша мережа

Історія мережі Інтернет - Перша мережа
Для застосування теорії Клейнрока на практиці, вчені створюють першу в історії невелику комп'ютерну мережу, яка пов'язувала комп'ютери ТХ-2 в штаті Массачусетс з комп'ютером Q-32, розташованим в Каліфорнії за допомогою низькошвидкісних телефонних комутованих ліній.

Історія мережі Інтернет - Історична довідка

Історія мережі Інтернет - Історична довідка
Абсолютно заслужено, одним з безлічі дивовижних відкриттів людства ХХ століття, найбільш важливим можна назвати появу мережі Інтернет. Завдяки Інтернету сьогодні можливо обмінюватися даними між користувачами, які розділені океанами і морями.
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.