Історія мережі Інтернет - Мережа Ethernet

Неймовірний прогрес поширення комп'ютерних мереж захопив безліч фірм і компаній. У 1973 році, співробітник фірми Xerox, Боб Меткалф, розробляє одну з найпопулярніших до наших днів мережевих технологій - Ethernet.

Спільно з Xerox у створенні консорціуму Ethernet також взяли участь такі фірми як Intel та Dec, і в 1980 році випускається великий пакет документації по мережі Ethernet. Подібні технології дуже швидко поширюються і використовуються в абсолютно різних установах для власних потреб.

Більшість людей, які не володіють комп'ютерними знаннями, змогли користуватися зручностями електронної пошти. Ріс інтерес до Інтернету не тільки в наукових колах, а й у простих користувачів.

Довга і копітка робота по реалізації TCP/IP підходила до кінця. Дослідники і програмісти з Університету Берклі (Каліфорнія) одними з перших домоглися вдалих результатів. У 1983 році розробникам з Берклі вдалося успішно вбудувати протокол TCP/IP в операційну систему Unix і в результаті отримати TCP/IP готовим до мережевої реалізації.

У 1983 році ARPANET була переведена з протоколу NCP на TCP/IP. Слід також зазначити, що в Міністерстві оборони в ролі військового стандарту TCP/IP був прийнятий трьома роками раніше.

Після величезної кількості прибуваючих нових користувачів і небаченої популярності, мережа ARPANET вже ніяк не могла використовуватися військовими для своїх стратегічних розробок. Тому, після переведення ARPANET на TCP/IP, мережа була розділена на два сегменти - мережа ARPANET, яка була надана громадськості, і мережа MILNET - використовувану виключно для військових цілей.

Слідом за популярністю мережевих технологій почав розвиватися і ринок комунікацій. І ARPANET, будучи по суті першою мережею, почала потихеньку тонути в масштабах більш глобальних мереж.

По праву однією з таких мереж можна назвати мережу NSFNet, яка заснована Національним Науковим Фондом (NSF) США в 1985 році. З моменту заснування мережі керівником Денісом Дженнингсом була проведена реалізація TCP/IP як основного протоколу NSFNet. У 1986 році Стів Вулф, який став керівником програми, розгорнув найширшу кампанію по залученню в мережу неймовірно великої кількості університетської молоді і вчених з більшості інститутів США.

Ще одним ключовим рішенням в історії NSFNet було приєднання мережі до масштабної структури, яку очолює Рада з розвитку Інтернет (Internet Activities Board, IAB). Створене мережеве об'єднання, що включало в себе CSNET, NSFNet та мережі, підвідомчі DARPA, досягло воістину гігантських масштабів. Причому масштаби збільшувалися з кожним днем ​​із залученням комерційних клієнтів зі своїми проектами.

NSF в 1987 році створює найпотужнішу магістраль NSFNet - NSFNet Backbone, спочатку використовувану виключно для дослідницьких і наукових цілей. Із залученням комерційних клієнтів і значним збільшенням приватного фінансування створюються приватні комерційні мережеві магістралі подібного типу, що охоплюють не тільки США але й довколишні країни. Значно збільшуються приватні вкладення капіталів в комерційні проекти, що використовують Інтернет. З початку 90-х років DARPA і йому подібні державні відомства перестають бути головними інвесторами і відходять на другий план. ARPANET остаточно розкомплектовується в 1990 році і її мережеві ресурси вливаються в постійно зростаючий потік об'єднаних мереж.

У кінці 80 років відбувається подія, ще більш загострююча значне збільшення мережевого співтовариства і розвиток Інтернету. У 1989 році вчений Європейської лабораторії фізики елементарних частинок (CERN, Швейцарія, Женева) Тім Бернерс-Лі створив технологію гіпертекстових документів - World Wide Web, що дозволяє користувачеві мати доступ до будь-якої інформації, що знаходиться в мережі Інтернет на комп'ютерах в будь-якій точці земної кулі.

На сьогоднішній момент CERN є найбільшою науково-дослідною лабораторією фізики елементарних частинок. У ній працює близько 50% всіх фізиків світу в цій області, які беруть участь у величезній кількості науково-дослідних проектах. З лабораторією CERN співпрацюють велика кількість наукових установ із 40 країн світу.

"Наукове дослідження живе і процвітає в атмосфері свободи - свободи сумніватися, свободи думки і свободи пошуку. Ця умова, на якому заснована нова лабораторія" - ці слова були вимовлені першим директором лабораторії CERN в 1954 Сером Беном Локспеісером.

Дивно, що винахід WWW було побічним проектом CERN, що не збігається з його основним науковим напрямком. Обумовлено це тим, що після Другої Світової війни при загрозі ядерної війни найбільша увага приділяється фізиці елементарних частинок. І саме в цій області зосереджена найбільша кількість талановитих умів. У підсумку, коли концентрація думки стає критичною, виникає своєрідний інтелектуальний вибух. Такий інтелектуальний вибух і породив концепцію World Wide Web. Причиною того, що даним питанням стали займатися фізики-ядерщикі, є те, що вчені, які працюють над проектами в рамках CERN, знаходяться в багатьох країнах світу. А для більш ефективної роботи їм потрібно якнайшвидше обмінюватися інформацією. Саме для цих цілей і була спочатку задумана Всесвітня Павутина WWW.

#Історія
Пов'язані теми:
Історія мережі Інтернет - Історична довідка
Історія мережі Інтернет - Перша мережа
Історія мережі Інтернет - RFC-технології
Історія мережі Інтернет - Мережа Ethernet
Історія мережі Інтернет - Розвиток WWW

Читайте також

Історія мережі Інтернет - RFC-технології

Історія мережі Інтернет - RFC-технології
Завдяки RFC-технологіям, створених Крокером, стало можливим створити спрямований процес обміну ідей і пропозицій, оскільки інформація в одному якомусь документі давала напрямок на створення інших ідей, яким відводилися вже інші, окремі документи.

Історія мережі Інтернет - Перша мережа

Історія мережі Інтернет - Перша мережа
Для застосування теорії Клейнрока на практиці, вчені створюють першу в історії невелику комп'ютерну мережу, яка пов'язувала комп'ютери ТХ-2 в штаті Массачусетс з комп'ютером Q-32, розташованим в Каліфорнії за допомогою низькошвидкісних телефонних комутованих ліній.

Історія мережі Інтернет - Історична довідка

Історія мережі Інтернет - Історична довідка
Абсолютно заслужено, одним з безлічі дивовижних відкриттів людства ХХ століття, найбільш важливим можна назвати появу мережі Інтернет. Завдяки Інтернету сьогодні можливо обмінюватися даними між користувачами, які розділені океанами і морями.
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.