Історія мережі Інтернет - Мережа Ethernet

Неймовірний прогрес поширення комп'ютерних мереж захопив безліч фірм і компаній. У 1973 році, співробітник фірми Xerox, Боб Меткалф, розробляє одну з найпопулярніших до наших днів мережевих технологій - Ethernet.

Спільно з Xerox у створенні консорціуму Ethernet також взяли участь такі фірми як Intel та Dec, і в 1980 році випускається великий пакет документації по мережі Ethernet. Подібні технології дуже швидко поширюються і використовуються в абсолютно різних установах для власних потреб.

Більшість людей, які не володіють комп'ютерними знаннями, змогли користуватися зручностями електронної пошти. Ріс інтерес до Інтернету не тільки в наукових колах, а й у простих користувачів.

Довга і копітка робота по реалізації TCP/IP підходила до кінця. Дослідники і програмісти з Університету Берклі (Каліфорнія) одними з перших домоглися вдалих результатів. У 1983 році розробникам з Берклі вдалося успішно вбудувати протокол TCP/IP в операційну систему Unix і в результаті отримати TCP/IP готовим до мережевої реалізації.

У 1983 році ARPANET була переведена з протоколу NCP на TCP/IP. Слід також зазначити, що в Міністерстві оборони в ролі військового стандарту TCP/IP був прийнятий трьома роками раніше.

Після величезної кількості прибуваючих нових користувачів і небаченої популярності, мережа ARPANET вже ніяк не могла використовуватися військовими для своїх стратегічних розробок. Тому, після переведення ARPANET на TCP/IP, мережа була розділена на два сегменти - мережа ARPANET, яка була надана громадськості, і мережа MILNET - використовувану виключно для військових цілей.

Слідом за популярністю мережевих технологій почав розвиватися і ринок комунікацій. І ARPANET, будучи по суті першою мережею, почала потихеньку тонути в масштабах більш глобальних мереж.

По праву однією з таких мереж можна назвати мережу NSFNet, яка заснована Національним Науковим Фондом (NSF) США в 1985 році. З моменту заснування мережі керівником Денісом Дженнингсом була проведена реалізація TCP/IP як основного протоколу NSFNet. У 1986 році Стів Вулф, який став керівником програми, розгорнув найширшу кампанію по залученню в мережу неймовірно великої кількості університетської молоді і вчених з більшості інститутів США.

Ще одним ключовим рішенням в історії NSFNet було приєднання мережі до масштабної структури, яку очолює Рада з розвитку Інтернет (Internet Activities Board, IAB). Створене мережеве об'єднання, що включало в себе CSNET, NSFNet та мережі, підвідомчі DARPA, досягло воістину гігантських масштабів. Причому масштаби збільшувалися з кожним днем ​​із залученням комерційних клієнтів зі своїми проектами.

NSF в 1987 році створює найпотужнішу магістраль NSFNet - NSFNet Backbone, спочатку використовувану виключно для дослідницьких і наукових цілей. Із залученням комерційних клієнтів і значним збільшенням приватного фінансування створюються приватні комерційні мережеві магістралі подібного типу, що охоплюють не тільки США але й довколишні країни. Значно збільшуються приватні вкладення капіталів в комерційні проекти, що використовують Інтернет. З початку 90-х років DARPA і йому подібні державні відомства перестають бути головними інвесторами і відходять на другий план. ARPANET остаточно розкомплектовується в 1990 році і її мережеві ресурси вливаються в постійно зростаючий потік об'єднаних мереж.

У кінці 80 років відбувається подія, ще більш загострююча значне збільшення мережевого співтовариства і розвиток Інтернету. У 1989 році вчений Європейської лабораторії фізики елементарних частинок (CERN, Швейцарія, Женева) Тім Бернерс-Лі створив технологію гіпертекстових документів - World Wide Web, що дозволяє користувачеві мати доступ до будь-якої інформації, що знаходиться в мережі Інтернет на комп'ютерах в будь-якій точці земної кулі.

На сьогоднішній момент CERN є найбільшою науково-дослідною лабораторією фізики елементарних частинок. У ній працює близько 50% всіх фізиків світу в цій області, які беруть участь у величезній кількості науково-дослідних проектах. З лабораторією CERN співпрацюють велика кількість наукових установ із 40 країн світу.

"Наукове дослідження живе і процвітає в атмосфері свободи - свободи сумніватися, свободи думки і свободи пошуку. Ця умова, на якому заснована нова лабораторія" - ці слова були вимовлені першим директором лабораторії CERN в 1954 Сером Беном Локспеісером.

Дивно, що винахід WWW було побічним проектом CERN, що не збігається з його основним науковим напрямком. Обумовлено це тим, що після Другої Світової війни при загрозі ядерної війни найбільша увага приділяється фізиці елементарних частинок. І саме в цій області зосереджена найбільша кількість талановитих умів. У підсумку, коли концентрація думки стає критичною, виникає своєрідний інтелектуальний вибух. Такий інтелектуальний вибух і породив концепцію World Wide Web. Причиною того, що даним питанням стали займатися фізики-ядерщикі, є те, що вчені, які працюють над проектами в рамках CERN, знаходяться в багатьох країнах світу. А для більш ефективної роботи їм потрібно якнайшвидше обмінюватися інформацією. Саме для цих цілей і була спочатку задумана Всесвітня Павутина WWW.

#Історія
Пов'язані теми:
Історія мережі Інтернет - Історична довідка
Історія мережі Інтернет - Перша мережа
Історія мережі Інтернет - RFC-технології
Історія мережі Інтернет - Мережа Ethernet
Історія мережі Інтернет - Розвиток WWW

Історія мережі Інтернет - RFC-технології

Історія мережі Інтернет - RFC-технології
Завдяки RFC-технологіям, створених Крокером, стало можливим створити спрямований процес обміну ідей і пропозицій, оскільки інформація в одному якомусь документі давала напрямок на створення інших ідей, яким відводилися вже інші, окремі документи.

Історія мережі Інтернет - Перша мережа

Історія мережі Інтернет - Перша мережа
Для застосування теорії Клейнрока на практиці, вчені створюють першу в історії невелику комп'ютерну мережу, яка пов'язувала комп'ютери ТХ-2 в штаті Массачусетс з комп'ютером Q-32, розташованим в Каліфорнії за допомогою низькошвидкісних телефонних комутованих ліній.

Історія мережі Інтернет - Історична довідка

Історія мережі Інтернет - Історична довідка
Абсолютно заслужено, одним з безлічі дивовижних відкриттів людства ХХ століття, найбільш важливим можна назвати появу мережі Інтернет. Завдяки Інтернету сьогодні можливо обмінюватися даними між користувачами, які розділені океанами і морями.
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.

Авторизуватися

Вперше на KovelPost? Приєднуйтесь

KovelX - безкоштовні оголошення

Photo KovelX
Photo KovelX
350 грн.
Photo KovelX
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Photo KovelX
25 грн.
Photo KovelX
45 грн.
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
Договірна
Photo KovelX
130 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.
Photo KovelX
250 грн.
Photo KovelX
200 грн.

Читайте нас також: