Війна війною, а звіти подавати потрібно. Єдине, якщо у вас зараз немає можливості подати звітність вчасно - можна подати ще протягом 90 днів з моменту закінчення воєнного стану без будь-яких штрафів та пені.
Декларація ФОП 3 група за І квартал 2022 року
Подаємо звіт через Електронний кабінет платника податків. Переходимо у пункт «Введення звітності», обираємо 2022 рік, період подання — «І квартал» та натискаємо «Створити»:
Декларація ФОП 3 група за І квартал 2022 року
У наступному вікні вибираємо пункт «F01 Прибуток» та вибрати «F0103307 Податкова декларація платника єдиного податку _ фізичної особи - підприємця (3 група — квартальна)»:
Декларація ФОП 3 група за І квартал 2022 року
Далі переглядаємо автоматично згенеровані дані та натискаємо «Створити»:
Примітка. Додаток 1 ми не подаємо, оскільки він подається лише у складі річного звіту.

Декларація ФОП 3 група за І квартал 2022 року
У наступному вікні також перевіряємо автоматично згенеровану інформацію у таблиці та переходимо до 9 рядка «Фактична чисельність найманих працівників у звітному періоді (осіб)». Якщо працівників немає — ставимо 0. ФОП сам для себе не є працівником.

Далі заповнюємо коди згідно з КВЕД. Необхідно вказати всі КВЕДи згідно яких ви отримували прибуток у 1 кварталі 2022 року. Проте, не буде помилкою, якщо ви вкажете всі КВЕДи, які у вас є в реєстрі платника єдиного податку.
Примітка. Якщо доходу у 1 кварталі не було, можна поставити лише 1 основний КВЕД.

Для того, щоб вставити всі КВЕДи, у новій вкладці браузера відкриваємо сторінку «Облікові дані платника» Електронного кабінету і в самому низу є список всіх КВЕДів. Основний позначений цифрою 1. Копіюємо список та вставляємо у документ:
Примітка. Необхідно видалити символ нижнього підкреслення перед номерами.

Декларація ФОП 3 група за І квартал 2022 року
Якщо у вас не було доходу за 1 квартал 2022 року — це все, що необхідно заповнювати. Після цього необхідно у верхньому меню натиснути «Перевірити», «Зберегти» та «Підписати» документ.

Переходимо до 4 розділу «ІV. ПОКАЗНИКИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ТРЕТЬОЇ ГРУПИ». У 6 рядку необхідно написати дохід за 1 квартал. Якщо у вас дохід на рахунку у банку, підсумовуємо суму надходжень з січня по березень. Якщо доходи у валюті, то переводимо по курсу НБУ на дату надходження. Проставляємо суму, в результаті чого відбудеться авторозрахунок. Наприклад, введемо суму 10000.00:
Декларація ФОП 3 група за І квартал 2022 року
Після цього у верхньому меню натискаємо «Перевірити» та «Зберегти», далі вибираємо нашу декларацію, підписуємо та відправляємо:
Декларація ФОП 3 група за І квартал 2022 року
Після відправлення документа залишається пізніше перевірити, чи документ успішно отриманий.

Далі необхідно оплатити ЄСВ та ЄП. ЄСВ обов’язково платиться за січень та лютий. З березня є звільнення від сплати ЄСВ та ще 12 місяців після закінчення воєнного стану. Але, якщо не платити ЄСВ, то не враховується страховий стаж. Сплата ЄСВ підприємцями є дуже важлива для нашої країни, адже з них сплачуються пенсії та соціальні виплати. Тому варто підтримати Україну у цей важкий період.