1. Головна
  2. Колонка автора
  3. 7 днів в Іспанії: ковельчанка ділиться досвідом волонтерства в рамках молодіжної програми "Erasmus+"

7 днів в Іспанії: ковельчанка ділиться досвідом волонтерства в рамках молодіжної програми "Erasmus+"

З 6 по 13 серпня в Іспанії проходила обмінна програма для молоді від Erasmus+ - I am Environment спрямована на покращення стану навколишнього середовища. В рамках програми 28 учасників з Іспанії, Грузії, Греції та України обговорювали проблеми екології своїх країн та шукали шляхи їх вирішення.

Ковельчанка, Інна Поліщук, розповідає, що під час проекту учасники створювали освітні відео на тему переробки сміття, дискутували над питанням альтернативних джерел енергії, «давали інше життя» пластиковим пляшкам, створювали газету майбутнього та обговорювали екологічну ситуацію світу через 50 років. Не обійшлося і без розваг. Усім дуже сподобався культурний вечір, захід, де можна було не лише побачити традиції країн, але й посмакувати традиційні страви. Завдання кожної країни на культурний вечір було якомога вдаліше презентувати свою країну.

Українська команда в Іспанії виявилася найгостиннішою, адже окрім традиційних страв, якими частувалися учасники інших країн, українці привезли багато сувенірів: магнітики, книжечки, ляльки-мотанки. А на презентацію країни, вирішили показати традиційну церемонію весілля, під час якої «одружили» дівчину з Греції та юнака з Іспанії. Окрім завдань проекту, учасники також встигли з'їздити до Мадриду, поплавати в басейні та сходити в гори.

Оголошення про відбір до програми було опубліковане на одному з інформаційних інтернет джерел області, де зазначалося, що розшукуються 7 активних та креативних осіб до 30 років з усієї України, що переймаються проблемами екології та готові взяти участь у молодіжній обмінній програмі в Іспанії.

Кандидатам потрібно було заповнити детальну анкету та вказати мотивацію до участі. В результаті відбору, команду з України в Іспанії представляли жителі Кременчука, Києва та Ковеля.

До слова, активними представниками програми у Україні є громадська організація з м. Кременчук - КІПЦ Європейський клуб, саме на їх офіційному сайті можна знайти найсвіжіші анонси різноманітних обмінів.

ЕРАЗМУС+ – це програма Європейського Союзу на період 2014-2020 рр., що підтримує проекти співпраці, партнерства, заходи і мобільність у сфері освіти, професійної підготовки, молоді та спорту. Скористатися перевагами програми можна ще протягом цього року, адже у 2020 питання існування програми буде переглядатися. Учасником може стати будь-хто у віці від 13 до 30 років, що підходить по критеріям обраної програми.https://erasmusplus.org.ua/pro-nas.html

Інформацію про можливості можна знайти на офіційному сайті організації. Організація проводить програми на різні теми починаючи від здорового способі життя та, закінчуючи, мистецтвом, у різних куточках світу.

Власним досвідом показую - що не варто боятися подаватися на такі можливості, думаючи, що вони - нереальні. Можливості - реальні, варто лише їх вчасно розгледіти!


#Еразмус #Проекти #ЄвропейськийСоюз #Освіта

Коментарі

Читайте також

Ковельські педагоги разом із заступником міського голови Ігорем Прокопівим переймали досвід польських колег

Ковельські педагоги разом із заступником міського голови Ігорем Прокопівим переймали досвід польських колег
Вони вивчали методику написання проектів у рамках міжнародної освітньої програми «Еразмус+», яка передбачає співпрацю з Академією економіко-гуманістичною у Варшаві та Таврійським національним університетом імені В.І.Вернадського.

Ковельська молодь побувала в місті Бжозув (Польща), де взяла участь в освітньому проекті програми «Еразмус+»

Ковельська молодь побувала в місті Бжозув (Польща), де взяла участь в освітньому проекті програми «Еразмус+»
Побували на інтеграційних зустрічах, екскурсіях, творчих вечорах, відвідали культурні заклади та культові споруди, благодійні акції. Займалися танцями, музикою, фото та відеозйомкою.

Ковельська центральна районна бібліотека приєдналася до мережі пунктів європейської інформації

Ковельська центральна районна бібліотека приєдналася до мережі пунктів європейської інформації
Відтепер тут можна дізнатись про можливості здобуття європейської освіти чи пошуку роботи за кордоном, мовні курси, подорожі, європейські програми та гранти.