1. Головна
  2. Новини
  3. Хто контролюватиме у Ковелі дотримання законодавства про працю?

Хто контролюватиме у Ковелі дотримання законодавства про працю?

На черговій сесії міської ради депутати мають вдруге розглянути питання про створення у Ковелі сектору з питань праці. Нагадаємо, що цей проект рішення викликав чимало запитань у депутатів міської ради, зокрема фракції “УКРОП”, які вбачають у ньому ймовірну можливість тиску влади на підприємців. На січневій сесії міськради проект рішення не набрав потрібної кількості голосів для прийняття.

На засіданні “правової” комісії головний спеціаліст відділу економічного розвитку та торгівлі Ліліана Герасимчук вкотре пояснила, що сектор створюється не для тиску на підприємців чи примусового стягнення штрафів з порушників трудового законодавства. А для захисту ковельчан та їх законних прав. Адже працюючі ковельчани повинні бути офіційно оформлені на роботу, а роботодавець зобов'язаний гарантувати їм вчасну заробітну плату і не нижчу мінімальної, соціальний захист, пенсійне забезпечення у майбутньому. Інспекційні відвідування працівниками новоствореного сектору стосуватимуться лише дотримання законодавства про працю.

Крім того, створення підрозділу — це не примха міської влади. Це вимога держави, яка передала повноваження та функції контролю органам місцевого самоврядування. Які, у свою чергу, зобов'язані звітуватися перед державою про їх виконання. Якщо сектор створено не буде, міська влада не виконуватиме своїх безпосередніх обов'язків. А отже нестиме за це відповідальність.

У Нововолинську, Луцьку, Володимирі-Волинському уже створені відділи чи управління, які забезпечують виконання Закону про передачу повноважень на місця. Із 20 утворених в Ковельському районі ОТГ лише у двох та в місті Ковелі не створені відповідні структурні підрозділи.

У процедурі, згідно якої будуть здійснюватися інспекційні відвідування, прописано чіткий алгоритм, якого працівники сектору зобов'язані дотримуватися. У разі порушень вони нестимуть відповідальність перед законом. Тому тиск на підприємців виключений.

А притягнення до відповідальності та заходи впливу вживатимуться до підприємців лише в тому випадку, якщо вони не усунуть порушення у визначений законом термін.

Важливий момент озвучив під час засідання комісії депутат Андрій Мілінчук. Він звернув увагу присутніх на те, що деякі депутати та ковельчани не вірно сприйняли трактування про наповнення міського бюджету завдяки здійсненню функцій новоствореним сектором. Бюджет міста буде поповнюватися не коштами з штрафних санкцій, які сплачуватимуть підприємці-порушники, а завдяки легалізованим найманим працівникам, які отримуватимуть офіційну заробітну плату, та податкам, які роботодавець сплачуватиме до міського бюджету. А надходжень від штрафів може й взагалі не бути, якщо попереджені про усунення порушень вчасно ліквідують усі недоліки. Крім того, стягнення у вигляді штрафів сплачуються не в міський, а в державний бюджет.

Чи підтримають депутати проект рішення цього разу — стане відомо на сесії міської ради, яка відбудеться 22 лютого. А комісія проект рішення підтримала та рекомендувала до розгляду депутатам на сесії.

Детальніше про потребу у створенні сектору з питань праці читайте за посиланнями:

https://kovelpost.com/news/1041


http://www.kovelrada.gov.ua/news-5544.html


#ЗаконодавствоПроПрацю #Підприємці

Коментарі

Читайте також

Не тиск на малий та середній бізнес міста, а виконання делегованих повноважень і захист законних прав ковельчан!

Не тиск на малий та середній бізнес міста, а виконання делегованих повноважень і захист законних прав ковельчан!
Стверджує Ліліана Герасимчук, головний спеціаліст відділу економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету міської ради, та надає відповідні роз'яснення.

Зарплата в «конвертах»: як у Ковелі вирішують проблему з тіньовими доходами

Зарплата в «конвертах»: як у Ковелі вирішують проблему з тіньовими доходами
За 10 місяців 2017 року у Ковелі нелегалізовану робочу силу виявили в 28-ми суб’єктів господарювання. 24 з них уклали трудові договори. До решти - інспекція з праці та поліція застосує відповідні заходи впливу.