За три місяці цього року в 11 суб’єктів господарювання міста Ковеля виявлено нелегальну робочу силу

У Ковелі чимало суб'єктів господарювання, які не хочуть офіційно працевлаштовувати своїх найманих працівників. І причина тут очевидна: економія коштів. Адже за кожного працюючого треба сплачувати податки. Варто нагадати, що з 2017 року в Україні передбачені штрафні санкції у розмірі тридцяти мінімальних заробітних плат за кожного неоформленого працівника. Станом на сьогодні це близько 111 тисяч гривень.

У Ковелі впродовж багатьох років працює міська робоча група з легалізації тіньових доходів. Їх метою є не покарати порушників, а переконати легалізувати найману робочу силу. У переважній більшості ковельчани з розумінням ставляться до цього питання та погоджуються працювати у законодавчому полі. Окрім коштів, які у вигляді податків отримує міський бюджет, офіційно працююча людина має соціальні гарантії.

Впродовж трьох місяців 2018 року проведено обстеження 63 суб’єктів господарювання. З них в 11 виявлено незареєстровану робочу силу. Після проведених превентивних заходів роботодавці зареєстрували 13 трудових договорів. Таким чином міський бюджет отримуватиме щомісяця майже 50 тисяч гривень сплачених податків.

Також під час обстеження виявлено чотирьох громадян, у яких були відсутні дозвільні документи на заняття підприємницькою діяльністю. Після роз'яснень щодо обов'язкового дотримання законодавства у сфері трудових відносин, які надала робоча група, усі четверо зареєструвались як фізичні-особи підприємці.

Через виплату заробітної плати у «конвертах», приховування ковельчанами своїх реальних доходів, бюджет міста недоотримує значну суму. А це - кошти для ремонту та утримання міських доріг, соціальних установ, шкіл, дитячих садків, лікарень, послугами яких, зокрема, користуються й неплатники податків. 

Завідувач сектору з питань праці відділу економічного розвитку та торгівлі Ліліана Герасимчук каже, що трапляються випадки, коли суб’єкти господарювання відмовляються від легалізації найманої робочої сили. Тоді відповідні документи для вжиття заходів впливу на порушників закону подаються до інспекції з праці та поліції. Робоча група продовжує здійснювати інспектування суб’єктів господарювання на території Ковеля. Тож працедавцям варто подбати про легалізацію робочої сили завчасно. 


#ЗаконодавствоПроПрацю #Підприємці

Читайте також

Не тиск на малий та середній бізнес міста, а виконання делегованих повноважень і захист законних прав ковельчан!

Не тиск на малий та середній бізнес міста, а виконання делегованих повноважень і захист законних прав ковельчан!
Стверджує Ліліана Герасимчук, головний спеціаліст відділу економічного розвитку та торгівлі виконавчого комітету міської ради, та надає відповідні роз'яснення.

Зарплата в «конвертах»: як у Ковелі вирішують проблему з тіньовими доходами

Зарплата в «конвертах»: як у Ковелі вирішують проблему з тіньовими доходами
За 10 місяців 2017 року у Ковелі нелегалізовану робочу силу виявили в 28-ми суб’єктів господарювання. 24 з них уклали трудові договори. До решти - інспекція з праці та поліція застосує відповідні заходи впливу.
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.