У Ковелі рятувальники, волонтери та педагоги об'єднали зусилля у просвітницькій діяльності

28 вересня у місті Ковелі за участю керівників місцевих закладів освіти, фахівців Управління ДСНС у Волинській області та обласної організації Добровільного пожежного товариства відбувся семінар з питань навчання підростаючого покоління правилам безпеки життєдіяльності та порядку дій на випадок надзвичайних ситуацій в рамках реалізації спільного проекту «Безпечне дитинство», що співфінансується Європейським Союзом по Програмі територіального співробітництва «Білорусь-Україна».

Під час засідання рятувальники акцентували увагу педагогів на тому, що проблема запобігання пожежам, надзвичайним подіям та нещасним випадкам в області залишається актуальною: з початку року на пожежах загинуло 3 дітей, ще стільки ж травмовано.

Більшість цих випадків трапилась через пустощі дітей з вогнем. Троє дітей врятовано підрозділами служби «101» під час пожеж та різного роду надзвичайних подій. Тому існує потреба проведення систематичних навчально-виховних заходів з правил безпеки для дітей, під час яких потрібно роз'яснити їм небезпеку необережного поводження з вогнем, газовими та електричними приладами, піротехнічними виробами та підозрілими предметами, небезпеку ігор на водоймах без нагляду дорослих. Також з раннього віку дітей слід навчити, що у випадку пожежі не можна ховатись, а слід негайно залишити небезпечне приміщення і повідомити дорослих.

«Для того, аби урізноманітнити навчальні уроки для дошкільнят, рятувальники та волонтери презентували педагогам книжки-розмальовки та настільну гру-пазл, виготовлені в рамках цього проекту.

Начальник сектору зв'язків із ЗМІ та взаємодії з громадськістю Управління ДСНС у Волинській області підполковник служби цивільного захисту Володимир Нестеров зазначив: «На сторінках розмальовок діти зможуть знайти цікаві завдання, дізнатись більше про правила безпеки, краще познайомитись з роботою рятувальників. Ці книжки та ігри вихователі закладів дошкільної освіти міста Ковеля зможуть використати для проведення цікавих занять з дітьми і виховати у них з дитинства поважне ставлення до правил особистої безпеки».

Головний державний інспектор Ковельського міськрайвідділу майор служби цивільного захисту Олександр Дерев'янчук розповів, що між керівниками та педагогами закладів освіти міськвиконкому та рятувальниками налагоджена тісна взаємодія у сфері навчання дітей правил безпеки та запобігання пожежам, проводиться активна робота щодо підготовки нових методичних розробок проведення навчальних заходів у закладах освіти міста.

Для того, аби узагальнити напрацьовані матеріали з цих питань, педагогам запропоновано подати свої розробки для підготовки методичного посібника з правил безпеки життєдіяльності для публікації та поширення серед закладів освіти області.

Керівників закладів, які активно працювали у сфері запобігання пожеж і надзвичайних ситуацій серед підростаючого покоління, рятувальники та волонтери Добровільного пожежного товариства нагородили грамотами і побажали подальших успіхів у їх благородній праці.


Джерело - Управління ДСНС України у Волинській області

#Рятувальники #Освіта #Безпека

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

Близько сорока дітей витягли з води ковельські матроси-рятувальники під час змагань з веслування

Близько сорока дітей витягли з води ковельські матроси-рятувальники під час змагань з веслування
Через складні погодні умови юні спортсмени втрачали рівновагу та переверталися. І хоч фінішу багато хто з них так і не дістався, на щастя, перегони завершилися успішно для усіх учасників.