У Ковелі встановлені факти порушень юридичними та фізичними особами земельного законодавства щодо використання земель

Звернення депутатів до керівництва країни щодо здійснення державного контролю за використанням та охороною земель в межах Ковеля

Президенту України
Порошенку П.О.

Прем’єр-міністру України
Гройсману В.Б.

Міністру аграрної політики та продовольства України
та продовольства України
Кутовому Т.В.

Ми, депутати Ковельської міської ради, стурбовані ситуацією, яка виникає при здійсненні державного контролю за використанням та охороною земель у частині додержання юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства України та встановленого порядку набуття і реалізації права на землю.

Законом України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» передбачено, що державний контроль за використанням та охороною земель усіх категорій та форм власності здійснює центральний орган виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі. Статею 6 даного Закону визначено, що до повноважень центрального органу виконавчої влади, який забезпечує реалізацію державної політики у сфері нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі, належить здійснення державного контролю за використанням та охороною земель у частині додержання юридичними та фізичними особами вимог земельного законодавства України, в тому числі і вжиття відповідно до Закону заходів щодо повернення самовільно зайнятих земельних ділянок їх власникам або користувачам.

Положенням про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 14 січня 2015 року за № 15, передбачено, що однією із основних функцій Держгеокадастру, як структурного підрозділу даної служби, є здійснення функцій щодо державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності. Посадові особи Держгеокадастру та його територіальних органів, які є державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель в межах своїх повноважень мають право на складання актів перевірок чи протоколів про адміністративне правопорушення у сфері використання та охорони земель, дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, подавати в установленому законодавством порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності, а також звертатися до суду з позовом щодо повернення самовільно зайнятих чи тимчасово зайнятих земельних ділянок.

Також дані повноваження для держаних інспекторів передбачені статтею 10 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель».

Під час проведення самоврядного контролю за використанням та охороною земель, згідно статті 189 Земельного кодексу України, виконавчим комітетом Ковельської міської ради були встановлені факти порушень земельного законодавства щодо використання земель.

З метою встановлення фактів виявлених порушень та їх усунення виконавчий комітет Ковельської міської ради неодноразово звертався та інформував головне управління Держгеокадастру у Волинській області та Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру.

Однак всі звернення щодо проведення перевірок вищевказаними організаціями були проігноровані, не було проведено жодної перевірки та не встановлено фактів порушень вимог чинного земельного законодавства.

Враховуючи вищенаведене, просимо Вас втрутитись в дану ситуацію та зобов’язати Головне управління Держгеокадастру у Волинській області провести належним чином перевірки використання земельних ділянок відповідно до звернень виконавчого комітету Ковельської міської ради та в разі виявлення порушень вжити відповідні заходи, щодо їх усунення.


Прийнято на сорок третій
сесії міської ради
25.10.2018 року


#Депутати #СесіяМіськоїРади

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

На що використають кошти міського бюджету, які надійшли у казну Ковеля понад план?

На що використають кошти міського бюджету, які надійшли у казну Ковеля понад план?
Депутати міської ради на черговому засіданні прийняли ряд рішень, якими визначили, куди спрямувати фінансові ресурси. Кошти підуть на спорт, освіту, соціальний захист, охорону здоров'я, благоустрій.

У Ковелі проведуть благоустрій території школи мистецтв та частини вулиці Леонтовича

У Ковелі проведуть благоустрій території школи мистецтв та частини вулиці Леонтовича
Таке рішення прийняли депутати на 43-й сесії міської ради. Це вже сімнадцяте засідання поспіль, до порядку денного якого вносились два проекти рішення, та жоден з них не був досі прийнятий.