У Ковелі побував співавтор основних державотворчих документів України - Володимир Шовкошитний

Похмурого осіннього дня читачам Ковельської центральної районної бібліотеки випала унікальна нагода поспілкуватися з яскравою, неординарною, без перебільшення, легендарною особистістю, з одним із духовних лідерів України Володимиром Шовкошитним. Про зустріч йдеться на сайті бібліотеки.

Володимир Федорович – поет, прозаїк та публіцист, громадський та державний діяч, директор видавництва «Український пріоритет».

Як людина діяльна, він має багату особисту і творчу біографію, здобув декілька вищих освіт і професій – геолога, інженера-теплоенергетика.

Був учасником експедиції в тайгу, в Хабаровський край. Брав безпосередню участь у всіх подіях, які розгорталися після аварії на Чорнобильській АЕС, понад 10 років очолював міжнародну організацію «Союз Чорнобиль». Один із учасників експедиції по поверненню в Україну праху українських дисидентів Василя Стуса, Олекси Тихого і Юрія Литвина.

Як народний депутат України у 1990-1994 роках, є співавтором усіх основних державотворчих актів – Декларації про Суверенітет України, Акту проголошення Незалежності України та Конституції України.

Як громадянин і патріот, перебуває в епіцентрі подій сьогодення – на Майдані, на сході України – там, де вирішується і твориться новітня історія України.

Володимир Шовкошитний – автор 5 збірок поезій, кількох прозових книг: «Тяжкий хрест», «Герої народжуються на могилах героїв», «Мерехтіння зникань», «Кров свята», музичних альбомів: «Фантомний біль», «Занедбаний рай», «Барди Чорнобиля», співавтор сценаріїв фільмів: «Поріг» (1988), «Просвітлої дороги свічка чорна» (1989), «Чорнобиль, трагедія і надія»(1996), «Хрест» (1996), «Я українець».

Живемо в непростий час, тож багатьох охоплює зневіра й розчарування. Один із творців відродження Української держави Володимир Шовкошитний своєю творчою діяльністю нагадує нам: «Можна до смерти клясти темряву – і буде темно. Запали свічу!»

Відповіді на запитання, які хвилюють українців, варто шукати, зокрема, і в актуальних та патріотичних книжках видавництва «Український пріоритет», які побачили світ стараннями Володимира Шовкошитного.


#Бібліотека #Дозвілля

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

Ковельська центральна районна бібліотека приєдналася до мережі пунктів європейської інформації

Ковельська центральна районна бібліотека приєдналася до мережі пунктів європейської інформації
Відтепер тут можна дізнатись про можливості здобуття європейської освіти чи пошуку роботи за кордоном, мовні курси, подорожі, європейські програми та гранти.

Письменник Макс Кідрук презентував ковельчанам свою нову книгу «Де немає Бога»

Письменник Макс Кідрук презентував ковельчанам свою нову книгу «Де немає Бога»
У ній йдеться про людей, котрі вижили в авіакатастрофі, опинившись в одному з найнедоступніших місць планети. Цей роман – спроба збагнути, чи залишиться у них те, що втримує від перетворення на звірів у місці, де не діє мораль, де немає Бога.