14 листопада 2018 року талановитому художнику та скульптору Валентину Данилюку виповнилося б 80 років

14 листопада 2018 року талановитому художнику та скульптору волинянину Валентину Данилюку виповнилося б 80 років, та страшна хвороба не залишила жодних шансів. Його не стало на 75-му році життя.

Ось уже п’ять років, як осиротіла плеяда ковельських майстрів без хорошого наставника та порадника. Валентин Петрович – учасник всеукраїнських мистецьких виставок, член Національної Спілки художників України, був майстром різнопланового характеру. Працював в олійному живописі, графіці та скульптурі, а ще - у монументально-декоративній пластиці.

Його роботи відомі далеко за межами рідного краю: Київ, Львів, Івано-Франківськ, і ще далі – Польща, Німеччина, Аргентина, Канада, Італія, Англія. Багато його робіт зберігаються у музеях та приватних колекціях поціновувачів мистецтва.

Велика любов до рідної землі спонукала до творчості, надихала та живила ідеями Валентина Данилюка. З упевненістю можна сказати, що найповніше талант Валентина Петровича розкрився у його скульптурних роботах. Можливо, тому, що скульптура була йому ближча? Багато творів пов’язані з поезією Лесі Українки, є портрети та погруддя видатних українських діячів. Особливої уваги заслуговує серія робіт модерністичного характеру, де найменша деталь має важливе значення, де образ розкривається формою.

Самотою стоїть у рідному селі покрита очеретом хатина-майстерня, яку колода за колодою, без жодного гвіздка зводив Валентин Петрович власноруч на місці дідівської оселі. Саме тут збирались його колеги-художники, спілкувались та творили. І сьогодні вони відвідують цю казкову оселю, але тепер уже без господаря. Кажуть, що людина живе доти, доки живе пам'ять про неї. І хоча Валентина Данилюка уже немає поруч із нами, проте, його твори і надалі приносять естетичне задоволення шанувальникам та славлять красу українського Полісся. Валентин Петрович зробив вагомий внесок у мистецьку скарбницю рідного краю своїм талантом та високим професіоналізмом.

З нагоди 80-річчя з дня народження Валентина Данилюка, у виставковій залі (вул. Незалежності, 89) поруч із експозицією ковельських художників, що приурочена Дню художника, діє інформаційний куточок про майстра. Запрошуємо усіх небайдужих згадати в цей день світлу пам'ять талановитого митця.Василина Столярчук,
науковий співробітник Ковельського історичного музею


#Виставка

Читайте також

"Мелодія осінніх кольорів" - виставку власних робіт з такою назвою представили ковельські художники ФОТО

"Мелодія осінніх кольорів" - виставку власних робіт з такою назвою представили ковельські художники ФОТО
Шанувальників живопису, графіки, батику, розпису по склу та плетіння запрошують в культурно-просвітницький центр, оглянути експозицію, приурочену Дню художника.
Залишати коментар дозволено лише зареєстрованим користувачам. Процедура займе зовсім небагато часу, і ви зможете швидко добавити відгук.