Торік ковельчани незаконно отримали близько 300 тис грн державних допомог. Переплати зобов'язано повернути

Впродовж 2018 року у Ковелі стягнуто незаконно отриманих державних соціальних допомог, внаслідок подання недостовірних даних, на суму близько 300 тис. грн. Пише офіційний сайт Ковельської міської ради.

Впродовж І кварталу 2019 року виявлено надміру виплачені кошти на суму 45 тис. грн, з яких 27,5 тис. грн повернуто до державного бюджету.

- З метою уникнення переплат державних соціальних допомог (допомога на дітей одиноким матерям, малозабезпеченим сім’ям та ін.) просимо уважно заповнювати бланки заяви і декларації про доходи та майновий стан кожного члена сім’ї. До доходу сім’ї належить заробітна плата, виплати відповідно до умов цивільно-правового договору, доходи від продажу рухомого та нерухомого майна, надання майна в найм, оренду, дохід, отриманий у спадщину (подарований) від фізичної особи, аліменти, стипендії, проценти та інше, - наголошує начальник управління соціального захисту населення виконавчого комітету Софія Сагаль.


Якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинули на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи соціального захисту населення:

- визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї;
- повідомляють заявника про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення;
- у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

- При виявленні переплат часто мають місце такі випадки: громадяни не вказують наявність іншого житла, надають недостовірні відомості про доходи сім’ї, не повідомляють управління про вихід на роботу одержувача щомісячної компенсації фізичній особі, що здійснюють догляд за особою з інвалідністю або за пристарілим.


У соцзахисті наголошують, що державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям не призначається, якщо особи, які входять до складу малозабезпеченої сім’ї, протягом 12 місяців перед зверненням за наданням соціальної допомоги здійснили купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо, оплатили послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири (будинку), автомобіля, транспортного засобу (механізму), телефонного (в тому числі мобільного) зв’язку тощо в сумі, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім’ї, а також у власності чи володінні малозабезпеченої сім’ї є дві квартири (будинок) за умови, що загальна площа житла перевищує 21 кв. метр на одного члена сім’ї та додаткових 10,5 кв. метра на сім’ю, чи більше одного автомобіля, транспортного засобу (механізму).


#СоціальнийЗахист #Аліменти

Додати коментар

Ваше ім’я:
Текст:

Читайте також

Двом дітям-сиротам знайшли нові родини, ще двох - забрали від горе-батьків

Двом дітям-сиротам знайшли нові родини, ще двох - забрали від горе-батьків
Профілактична робота, допомога та підтримка сімей, які мають соціальні та побутові негаразди, дає й позитивні результати: дітей повертають біологічним батькам, - інформує Служба у справах дітей м. Ковеля.