Ковельчанам нагадують про зміни до порядку надання субсидії

Отримувачам житлових субсидій потрібно повторно звернутися до органів соціального захисту для призначення її на наступний строк. Про це повідомляють на офіційному сайті Ковельської міської ради.

Постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 373 (далі – Постанова № 373) виключено пункт 3 постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2018 № 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі», яким було встановлено, що з 1 травня 2019 р. призначення житлової субсидії домогосподарствам, які таку субсидію одержували протягом опалювального сезону 2018/19 року на підставі їх звернень до 31 грудня 2018 р., здійснюється лише після подання нових заяви (в якій обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника) і декларації. Отже, громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні у грошовій формі (безготівковій чи готівковій), і у них відсутня заборгованість за житлово-комунальні послуги, житлова субсидія у травні 2019 року на наступний строк призначається у готівковій формі без подання нових заяви і декларації.

Повторно з заявою та декларацією у травні мають звернутися:
- орендарі житла;
- внутрішньо переміщені особи;
- домогосподарства, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих осіб;
- домогосподарства, де є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати;
- якщо у складі домогосподарства або у складі сім’ї члена домогосподарства відбулися зміни протягом останнього року;
- особи, члени сім̕ ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.

Особам, які вперше звертаються за субсидією, вона призначається у грошовій безготівковій формі на підставі декларації і заяви, в якій має бути зазначено номер мобільного телефону.

Громадянам, які одержували житлову субсидію в опалювальному сезоні і в них наявна заборгованість з оплати послуг, субсидія на наступний період призначається у грошовій безготівковій формі після вирішення питання про погашення заборгованості. Крім того, за наявності заборгованості в окремих випадках, з урахуванням обставин, що склалися, комісія може прийняти рішення щодо призначення субсидії на наступний період (у грошовій безготівковій формі).

Також Постановою № 373 внесено зміни до пункту 186 Положення, якими врегульовано питання виплати житлової субсидії у готівковій формі АТ “Ощадбанк” представнику одержувача за довіреністю, яка оформлена відповідно до частини четвертої статті 245 Цивільного кодексу України.

Така довіреність має бути видана на працівника територіального центру соціального обслуговування, зразок підпису якого посвідчує керівник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення, та оформлена на офіційному бланку організації, в якій довіритель працює, навчається, перебуває на стаціонарному лікуванні, або за місцем його проживання. Підписується довіреність керівником (начальник, директор, голова, головний лікар тощо) цієї організації (навчальний або лікувальний заклад, житлово-експлуатаційна організація, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, житлово-будівельний кооператив тощо) та скріплюється печаткою організації (за наявності).

Таким чином, одержувачу житлової субсидії, який не може особисто отримати кошти в АТ “Ощадбанк”, потрібно звернутися до органу соціального захисту населення з проханням оформити довіреність на отримання коштів на працівника територіального центру соціального обслуговування.Джерело -
#СоціальнийЗахист

Коментарі

Читайте також

У Ковелі майже двом тисячам ветеранів війни виплачено разову грошову допомогу

У Ковелі майже двом тисячам ветеранів війни виплачено разову грошову допомогу
Особи, які не одержали кошти до 5 травня, і яким згідно постанови Кабміну ця виплата передбачена, повинні звернутися до управління соціального захисту населення виконавчого комітету.

У Ковелі подбали про свято для людей, які опинилися у складних життєвих обставинах

У Ковелі подбали про свято для людей, які опинилися у складних життєвих обставинах
Чотири десятки самотніх ковельчан літнього віку та сімнадцятеро одиноких, які залишилися без даху над головою та постійно проживають у відділенні стаціонарного догляду, отримали Великодні подарунки.

У Ковелі ветерани та волонтери АТО пропонують позачергово надавати земельні ділянки багатодітним сім'ям бійців

У Ковелі ветерани та волонтери АТО пропонують позачергово надавати земельні ділянки багатодітним сім'ям бійців
Це питання розглянули на засіданні комісії з розподілу земельних ділянок для їх передачі безоплатно у власність учасникам бойових дій, які брали безпосередню участь в АТО та ООС.