Ковельчани поклали квіти до Вічного вогню на меморіалі Слави

Сьогодні у Ковелі на меморіалі Слави відбувся урочистостий мітинг, присвячений 74-ій річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Про це повідомляє офіційний сайт Ковельської міської ради.

Вшанувати тих, хто пройшов її дорогами, вклонитись нинішнім захисникам України прийшло чимало ковельчан. Серед них - керівники міста, ветерани праці, учасники АТО та бойових дій в Афганістані, представники підприємств та установ, громадських організацій, політичних партій, молодь.

З кожним роком все менше серед присутніх ветеранів Другої світової. Більшість з них уже за станом здоров’я відзначають цей день вдома.

Сьогодні на меморіалі Слави - їх внуки та правнуки. Почесну варту несли ліцеїсти Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою імені Героїв Небесної Сотні.

Мітинг розпочали із виконання Гімну України та хвилини мовчання.

На меморіалі Слави завжди панує скорботно урочиста тиша. Ведучі Наталія Гончар та Андрій Мигуля у кожному своєму слові, зверненні наголошували, що сьогодні наша шана, наша пам'ять, про тих, хто пройшов горнило Другої світової, про тих, хто не вижив, і про тих, хто дожив до перемоги.

- Сьогодні ми вклоняємось і щиро дякуємо нашим найповажнішим землякам – людям старшого покоління: солдатам та офіцерам, трудівникам тилу, дітям війни та тим, кому довелось пройти через концтабори. Спасибі за Вашу мужність, витримку і жертовність, Вашу волю і неймовірні зусилля, безмежну любов до Батьківщини, - звернувся до ковельчан заступник міського голови Ігор Прокопів.


Ігор Ярославович не оминув увагою подій сьогодення: - Ми гордимося нашими українськими воїнами, які на Сході боронять рідну землю і дякуємо їм за мужність і героїзм, схиляємось у скорботі за тими, кого забрала ця війна. Не маю сумніву, що ми переможемо. Переможемо, як перемогли 74 роки тому.


Свою життєву історію розповіла дитина війни, малолітній в’язень концтабору Маутхазен, почесний ветеран України, секретар міської ради ветеранів Марія Батраченко. Марія Павлівна також висловила вдячність владі, ковельчанам, що бережуть пям’ять про цей день, шанують ветеранів.

Слово мав та поздоровив присутніх зі святом військовий комісар Сергій Гладун. Він побажав усім миру та благополуччя.

Юні ковельчани - учасники дитячої театральної студії у своєму поздоровленні зворушливо дякували ветеранам і присвятили їм поетичні рядки.

А пісня у виконанні Руслани Шацької вкотре підкреслила, що саме він — простий солдат здолав нацизм. Солдат, який боровся за свою землю, за свій край, за свою родину.

Нинішній день зібрав різні покоління. Приємно було спостергіти як маленькі діти тримали в руках букети квітів, молодь спілкувалась з людьми поважного віку.

Для ковельських родин День Перемоги - це велике свято. І вони завжди приходять, щоб вклонитись подвигу своїх дідів і прадідів.

На завершення мітингу лягли квіти до Вічного вогню, стели пам’яті воїнам-інтернаіоналістам, пам’ятної стели загиблим землякам – учасникам АТО.

А далі у парку культури і відпочинку для ковельчан та гостей міста виступав народний муніципальний естрадно-духовий оркестр.#ДеньПамяті #ІсторіяКовеля

Коментарі

Читайте також