1. Головна
  2. Новини
  3. Чи безпечно купатися у ковельській Турії?

Чи безпечно купатися у ковельській Турії?

З метою проведення досліджень якості і безпечності води відкритих водойм та ґрунту у місцях купання у період підготовки та в літній сезон, органи місцевого самоврядування та власники пляжів звернулися в лабораторії ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України». Результати проведених досліджень підтвердили безпечність купання у водоймах пляжів:

— «Оболонь» м. Берестечко Горохівського райну (р. Стир),

— о. Добре в с. Раків Ліс Камінь-Каширського р-ну,

— «Сонячний» смт. Любешів (р. Стохід),

— Любязької сільської ради у с. Любязь Любешівського р-ну (оз. Любязь),

— мікрорайону Шахтарський м. Нововлинськ (штучна водойма),

— санаторію «Пролісок» с. Гремяче (р. Путилівка),

— санаторію «Згорани» с. Згорани Любомльського р-ну (о. В. Згорани),

— с. Згорани Любомльського р-ну (о. В. Згорани),

— №1, №2,№3 ур. Гряда смт. Шацьк (о. Світязь),

— спортивно-оздор. табору «Гарт» ур. Гушево Шацького р-ну (о. Світязь),

— ЛОЗ «Супутник» ур. Гушево Шацького р-ну (о. Світязь),

— ЛОЗ «Світязь» с. Пульмо Шацького р-ну (о. Світязь),

— ЛОЗ «Чайка» с. Світязь Шацького р-ну (о. Світязь),

— пансіонату «Шацькі озера» ПрАТ «Волиньтурист» с. Світязь (о. Світязь),

— санаторію «Лісова пісня» ур. Гаївка Шацького р-ну (о. Пісочне)

— бази відпочинку «Біостаціонар» ур. Гаївка Шацького р-ну (о. Пісочне),

-бази відпочинку «Стожари» у с. Поліське Старовижівського р-ну (о. Пісочне).

Крім того, лабораторією особливо-небезпечних інфекцій у літній період, з підвищенням температура води у водоймах до 17°С (з червня по вересень), проводяться дослідження води відкритих водойм на наявність збудника холери. З початку червня досліджено 100 проб води, збудника холери не виявлено.

Разом з тим, не відповідають вимогам за мікробіологічними показниками (виявлено значне перевищення індексу лактозопозитивних кишкових паличок) проби води на пляжах: м. Ковель (р. Турія), оздоровчого табору «Оберіг» у с. Уховецьк Ковельського р-ну (о. Ухо), сіл Соловичі (о. Велимче), Сомин (о. Соминське) Турійського р-ну, Теремнівські ставки (р. Сапалаївка), парку Лесі Українки (р. Стир) м. Луцька (в пробі також перевищений показник споживання кисню, що свідчить про органічне забруднення) та за паразитологічними показниками не відповідали вимогам — проби грунту, відібрані в дитячій зоні пляжу «Теремнівська водойма» і пісочницях центрального пляжу м.Луцьк (виявлено яйця токсокари). З даних питань повідомлено власників пляжів, органи місцевого самоврядування, та надані рекомендації щодо заходів, котрих необхідно вжити з метою запобігання виникненню інфекційних захворювань у відпочивальників.

Для вжиття необхідних заходів проінформовано місцеву держпродспоживслужбу, котра приймає участь в комісійному обстеженні пляжів до початку сезону та здійснює державний нагляд за дотриманням вимог санітарного законодавства і проводить лабораторний контроль на пляжах області.

Необхідно зазначити, що за результатами багаторічних моніторингових спостережень встановлено, що якість води поверхневих водойм в межах населених пунктів та в місцях масового відпочинку населення характеризується нестабільністю. Суттєве погіршення якості води поверхневих водних об’єктів за мікробіологічними, паразитологічними та хімічними показниками має місце в літній період коли зростає рекреаційне навантаження і постійно змінюється їх водність.

#Турія

Коментарі

Читайте також

Рятувальники інформують ковельчан про безпеку на водоймах

Рятувальники інформують ковельчан про безпеку на водоймах
Співробітники Управління ДСНС України у Волинській області провели превентивні заходи у місцях відпочинку біля водойм у містах Ковелі, Володимирі-Волинському та в селі Соловичі Турійського району.

Як проходить купальний сезон на пляжі у Ковелі ВІДЕО

Як проходить купальний сезон на пляжі у Ковелі ВІДЕО
Про безпеку відпочивальників дбають працівники рятувальної станції. Крім того, рятувальники ДСНС проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу серед населення. Детальніше - у сюжеті UA: Волинь.

У Ковелі у перший день літа розпочався купальний сезон

У Ковелі у перший день літа розпочався купальний сезон
Про безпеку ковельчан на міському пляжі дбають матроси-рятувальники. Планують запровадити чергування й на водосховищі у місцях масового скупчення відпочивальників, хоча купатися дозволено лише на міському пляжі.