1. Головна
  2. Новини
  3. У Ковелі відбувся традиційний конкурс польської співаної поезії

У Ковелі відбувся традиційний конкурс польської співаної поезії

На VIII Конкурс польської співаної поезії «Співаємо для незалежної» в суботу, 16 листопада, приїхали солісти та гурти з Берестечка, Любомля, Рівного, Луцька й Тернополя. Активно до нього долучилися також ковельчани – старші й молодші солісти. Пише видання Волинський монітор.

Після виконання гімнів Польщі та України гостей привітав голова Товариства польської культури в Ковелі Анатолій Герка. Привітали польську спільноту з нагоди свята консул Республіки Польща в Луцьку Тереза Хрущ, голова Федерації польських організацій в Україні Емілія Хмєльова, заступник мера Ковеля Ігор Прокопів, Евеліна Новосад із Товариства шанувальників Волині та Полісся з Холма, а також Тадеуш Міцюла, котрий представляв Товариство пенсіонерів-поліціянтів із Любліна. На урочистостях були присутні ксьондз Ян Бурас з інтеграційного центру в Замлинні та отець-францисканець Олександр Лукащук із костелу Успіння Пресвятої Діви Марії в Ковелі.

Камерний оркестр «Квінта» під керівництвом Тетяни Корнєвої виконав твір «Ave Maria», «Арію Ісуса» з опери «Jesus Christ Superstar» та джазову композицію «Boogie». Учні польської школи з Ковеля декламували патріотичні вірші. На віолончелі грала Ольга Столярчук, на піаніно – Вікторія Ващук, на баяні – Іван Данелюк, Вікторія Йоц-Холодько заграла на фортепіано «Walc» Фредерика Шопена.

Короткі майстер-класи для виконавців провела Кароліна Нєпоґодзінська – співачка з Вроцлава. Також вона заспівала кілька польських та англійських пісень, коли журі конкурсу радилося щодо присудження місць та відзнак. На гітарі та укулеле їй акомпанував Олег Пашковський, а Оксана Фінкевич – на фортепіано. Серед творів була пісня «Rebeka» з репертуару Еви Демарчик – відомої виконавиці польської співаної поезії.

Учасники конкурсу виконали 28 пісень. Журі вирішило присудити І нагороду Богданові Макогону з Рівного за пісню «Z dymem pożarów», ІІ місце – також Богданові за композицію «Mamo, ty czuwałaś», ІІІ місце здобула Анна Рабчук із Ковеля за пісню «Czas nie będzie na nas czekał». Відзнаки отримали гурт «Водограй» із Берестечка за пісню «Barka», Анастасія Сахарук із Любомля за твір «Co z nami będzie» та Ольга Рудик із Ковеля за пісню «Matko moja, ty wiesz».

До складу журі конкурсу входили запрошені з Польщі Пьотр Косцінський, Ельжбєта Улєвич, Ян Хмура, Богдан Корнілюк і Станіслав Савош. Вони високо оцінили рівень виконавців концерту і конкурсу, а також подякували солістам і музикантам за зусилля, витрачені на підготовку. Усі учасники одержали нагороди та подарунки, які профінансували Генеральне консульство РП у Луцьку, члени Товариства шанувальників Волині й Полісся з Холма та Товариства пенсіонерів-поліціянтів із Любліна. Польська школа в Ковелі одержала в подарунок від обох товариств книги: польську художню літературу, підручники та дидактичні матеріали. Також кожному учасникові вручили диплом.

Захід відбувся в межах проєкту «Для незалежності», який отримав фінансування від Сенату РП у рамках здійснення опіки над Полонією та поляками за кордоном за посередництвом фонду «Свобода і демократія».#польща_україна

Коментарі

Читайте також

У польській школі в Ковелі відбувся конкурс, присвячений Йоану Павлу ІІ

У польській школі в Ковелі відбувся конкурс, присвячений Йоану Павлу ІІ
У завданнях йшлося про служіння, життя та творчість відомого поляка - Кароля Войтили. Всім учасникам голова Товариства польської культури в Ковелі Анатолій Герка вручив нагороди, подарунки й дипломи.

Перебуваючи у Ковелі, міністр Канцелярії Президента Польщі відвідав польську родину

Перебуваючи у Ковелі, міністр Канцелярії Президента Польщі відвідав польську родину
Він передав подарунки вдові співзасновника і багаторічного голови Товариства польської культури в Ковелі Вацлава Герки, а польській школі, що діє в нашому місті, презентував комп'ютер.

Ковель відвідав міністр Канцелярії Президента Республіки Польщі

Ковель відвідав міністр Канцелярії Президента Республіки Польщі
Представники міської влади Ковеля, польські дипломати та журналісти з України, Білорусі й Литви, відвідали богослужіння в костелі Святої Анни, вшанували похованих на військовому кладовищі загиблих поляків.