1. Головна
  2. Новини
  3. У Ковелі планують перенести історичний музей в приміщення, яке є пам'яткою архітектури

У Ковелі планують перенести історичний музей в приміщення, яке є пам'яткою архітектури

У Ковельській міській раді тривають засідання постійних депутатських комісій. 28 листопада відбудеться п'ятдесят восьма сесія міської ради, на розгляд якої внесено проєкт рішення про переміщення комунального закладу «Ковельський історичний музей».

У ньому йдеться про перенесення музею з будівлі, що в міському парку на вул. Олени Пчілки, 11 (площа 274,7 кв.м) у будинок на вулиці Степана Бандери, 18 (площа 528,1 кв.м), де колись знаходився міський відділ РАЦСу. Замовником виготовлення проєктно-кошторисної документації на ремонт цього приміщення має виступити відділ культури, а інвестором виконання ремонтних робіт – управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства, - повідомляють у міській раді.

Роз’яснення з цього питання під час засідання депутатських комісій надає заступник міського голови Ігор Прокопів. Він повідомив, що на сьогодні заклад знаходиться в аварійному приміщенні, яке потребує значних капіталовкладень для здійснення ремонту. Крім того, там немає санвузла. Для його облаштування необхідно здійснити добудову. Існуюча площа є недостатньою і для розміщення експозиційних матеріалів.

Разом з тим, місто не використовує пам’ятку архітектури місцевого значення, де довгі роки знаходився міський РАЦС. Ця споруда майже вдвічі більша нинішнього музею. Тож є доцільність здійснити її реконструкцію, де в подальшому і працював би історичний музей.

Проводились консультації з громадськістю і врахована її думка. Зокрема, ідею перенесення музею підтримали активістки ГО “Союз Українок”.

Директорка закладу Маргарита Матвійчук розповіла, що музей знаходиться у будівлі 1911 року. Це був житловий будинок до 50-их років минулого століття. На початку 60-их його переобладнали в музей Леніна, а з 1989 року — це історичний музей.

За словами керівника, уже давно назріла потреба у збільшенні площ культурного закладу, його модернізації. Вона закликала депутатів підтримати цей проєкт рішення, аби зрушити цю справу і місто в подальшому мало б достойний музей.

Остаточне рішення про перенесення музею має бути прийняте депутатами 28 листопада на черговій сесії міської ради.


#ПамяткаАрхітектури #ІсторіяКовеля #СесіяМіськоїРади #Депутати

Коментарі

Читайте також

Приміщення у центрі Ковеля, яке колись використовувала поліклініка, продадуть на аукціоні

Приміщення у центрі Ковеля, яке колись використовувала поліклініка, продадуть на аукціоні
Ковельські депутати на учорашній сесії з другої спроби, після гучних дискусій, таки підтримали рішення та внесли цей об'єкт до переліку тих, що підлягають приватизації.

У Ковелі планують на продаж аварійне приміщення у центрі міста, яке колись використовувала поліклініка

У Ковелі планують на продаж аварійне приміщення у центрі міста, яке колись використовувала поліклініка
Споруда належить до комплексу будівель, що знаходяться за адресою вул. Незалежності, 122, проте вона не відноситься до пам'яток архітектури місцевого значення.