1. Головна
  2. Новини
  3. З 20 січня 2020 року безкоштовний супутниковий сигнал буде закодовано

З 20 січня 2020 року безкоштовний супутниковий сигнал буде закодовано

З 20-го січня 2020 року безкоштовний супутниковий сигнал буде закодовано. Під це підпадуть 24 канали чотирьох медіагруп. Про це пише сайт “Княжий Град”.

Це значить, що дивитись канали через тарілку і не платити за це більше не вийде. Наразі в Україні 4,4 млн домівок можуть дивитися супутникове телебачення.

Що відбувається?
Сигнал, який в Україні ловлять через тарілку, насправді є технічним, він призначений виключно для провайдерів телевізійних послуг. І вже вони мають доставляти його усім користувачам. Якщо встановити тарілку та дивитися супутникові канали напряму, то фактично це буде вважатися піратством.

Легально користуються послугами лише 4% домогосподарств або 200 тис. людей. Це дуже низький показник навіть серед сусідніх країн, – визначили світові експерти.

На жаль, в Україні часто встановлюють обладнання, не повідомляючи про цей факт. Ба більше, при встановленні антен беруть додаткову плату за “злам” коду супутникових телеканалів – використовують так званий “card sharing”.

Доля домогосподарств з подібним “зламом” – від 0,4 до 0,8 млн. Це у 2-4 рази більше споживачів легального контенту.

Найбільше у світі супутникове телебачення дивляться у США – 16 млн домашніх антенн. Друге місце за Німеччиною – 12,4 млн. Замикає топ-трійку Японія – 10 млн 620 тисяч. У сусідній з Україною Польщею наразі 2,5 млн користувачів.

Чому це незаконно?
Технічний український сигнал через супутникові тарілки може потрапити до Європи. Таким чином, європейці можуть дивитися безкоштовне українське телебачення. А це – порушення норм та законів ЄС.

Там супутникові канали доступні майже виключно у складі спеціальних пакетів включно з встановленням тарілки. Безкоштовні – лише державні, регіональні або суспільні телеканали.

Кого торкнуться зміни?
Лише користувачів супутникових тарілок з технічним сигналом, які не підключені до двох офіційних провайдерів – Viasat або Xtra TV. А це – більшість тих, хто дивиться телебачення через супутник. Є інформація про вихід на український ринок потужного європейського гравця – французького Vivendi. Однією з їх умов було якраз кодування сигналу.

Які канали стануть платними?
Це стосуватиметься каналів чотирьох основних медіа-груп:

1+1 media: 1+1, 2+2, ТЕТ, ПлюсПлюс, УНІАН, Бігуді
StarLightMedia: СТБ, ICTV, Новий канал, М1, М2, Оце;
Inter Media Group: Інтер, НТН, К1, К2, Мега, Піксель, Zoom, Enter-фільм
Медіа група Україна: ТРК Україна, НЛО ТБ, Індиго, Ескулап ТБ.
Близько 40 регіональних та нішових телеканалів залишаться у відкритому доступі. Наразі відбуваються короткострокові відключення з виведенням інформаційного повідомлення для користувачів

Що робити після кодування?
- Підключитися до двох офіційних провайдерів послуг супутникового телебачення: Xtra TV або Viasat. Viasat пропонує такий варіант:сама тарілка коштує 1099 грн, ще 49 грн – щомісячна плата за 83 канали. Xtra TV має скромнішу пропозицію: 39 грн за 29 каналів.

- Приєднатися до кабельного оператора, якщо ваше домогосподарство входить до мережі покриття.

- Деякі інтернет-провайдери пропонують інтернет-телебачення у форматі IPTV – інтернет +телебачення. Всесвітня мережа містить декілька сервісів з різноманітним контентом. В Україні доступні Megogo, Oll.tv, Divan.tv та інші. Щоб дивитися їх через телевізор, потрібна функція Smart.TV або приставка.

- Платити за контент і не користуватися послугами піратів – вже усталена світова практика. Це дозволить покращити його якість, різноманітність та впровадити сучасні технології передачі зображення та звуку. Кодування буде використовувати систему Verimatrix, а щодо можливості її злому наразі нічого не відомо. Можливо запровадження додаткових систем кодування та захисту.

#КонцернРРТ #СуспільнеМовлення

Коментарі

  • Віктор
    А отримувать заробітні плати по 1000000-2000000 в місяць це не піратство? Людям на їжу та ліки не вистачає, а влада ще і за телебачення хоче зідрати.
    Відповісти

Читайте також

Козаки з Волинської філії Концерну РРТ, що у Ковелі, по-особливому відзначили свято ФОТО

Козаки з Волинської філії Концерну РРТ, що у Ковелі, по-особливому відзначили свято ФОТО
Результати змагань, таких як «лава на лаву», бої міхами, метання колоди, перетягування линви та армреслінг, знання українських повстанських і козацьких пісень, засвідчили причетність чоловічої половини колективу до роду козацького.

47 років тому, 1 березня 1972 року, розпочала свою роботу Ковельська телевізійна станція АРХІВНЕ ВІДЕО

47 років тому, 1 березня 1972 року, розпочала свою роботу Ковельська телевізійна станція АРХІВНЕ ВІДЕО
"Пройдено шлях від однієї програми ЦТ-1 в чорно-білому зображенні до сучасних цифрових технологій багатоканального T2," - каже директор Волинської філії РРТ Сергій Семерей.