1. Головна
  2. Новини
  3. Ковель - серед лідерів на Волині та в Україні із запровадження інклюзивного навчання

Ковель - серед лідерів на Волині та в Україні із запровадження інклюзивного навчання

Ковель – серед лідерів на Волині та в Україні із запровадження інклюзивного навчання. В Україні лише починають цю важливу справу. У нашому місті ми маємо 20-літній досвід такої роботи. Пише офіційний сайт Ковельської міської ради.

Зважаючи на потреби суспільства ще у 1999 році вперше на Волині на базі одного дитсадка було засновано — спеціальну школу №7 “Надія”, де започаткували унікальну систему роботи з дітками, які мають проблеми зі здоров’ям. Відкрили для них і початкову школу, яка забезпечує їм рівний доступ до якісної освіти.

З цього часу заклад стає незвичайним, бо поряд з п’ятьма звичними групами, діє група дошкільного віку та три класи-комплекти для дітей з вадами здоров’я

Тут для них створені всі умови для навчання, виховання та розвитку. Для зміцнення їх здоров’я функціонує лікувальний центр з фітотерапією, фізіотерапією, масажем, лікувальною та класичною фізкультурою, аромотерапією. Усі діти охоплені різними видами загартовування, обладнано фізкультурний і музичний зали, логопедичний кабінет, екологічна кімната.

13 років тому ми в загальноосвітній школі №8 наважились інтегрувати в щоденний навчальний процес дітей з особливими потребами. Так на Волині вперше було запроваджено інклюзивну освіту. Сьогодні напрацювання ковельчан є уже прикладом для інших.

У ЗОШ № 8 для безперешкодного доступу дітей з вадами опорно-рухового апарату, зокрема тих, які пересуваються на візках, влаштовано пандуси, розширено двері у класні кімнати. У роздягальні вони мають окремий куточок, де можуть зберігати додаткові засоби для переміщення., нещодавно було придбано сходинковий підйомник. У класних кімнатах передбачено простір для вільного пересування. Є соціальні працівники, помічники вчителів, які впродовж дня перебувають з цими дітьми, надаючи безпосередню допомогу тим, хто її потребує.

Міська влада Ковеля теж першою ще у 2011 році підтримала програму створення в місті Центру комплексної реабілітації дітей з інвалідністю. Нині його відвідує 27 мешканців міста та району. Центр успішно працює і розвивається уже вісім років поспіль. В установі діють відділення соціальної та педагогічної реабілітації, фізичної реабілітації та медичного спостереження. Аналогів такого закладу немає на Волині.

Два роки тому у Ковелі запрацював інклюзивно-ресурсний центр. На його базі надають корекційно-розвиткові та психолого-педагогічні послуги дітям з особливими освітніми потребами від двох до вісімнадцяти років. Усі ці заклади співпрацюють між собою.

Досить дієвими у Ковелі є і громадські організації, які опікуються цією категорією людей, забезпечують дозвілля, реабілітацію дітей та молоді з особливими потребами. Їх вихованці є активними учасниками громадського, культурного та спортивного життя міської громади. Таким об’єднанням надається фінансова підтримка з місцевого бюджету. Міська влада усіляко сприяє їх роботі. Вони забезпечені окремими приміщеннями.

У Ковелі проживає понад 230 дітей з обмеженими фізичними можливостями. Вони відвідують садки, школи, займаються вдома, є членами громадських об’єднань. А у Ковелі вони досить різного спрямування. Тож кожен собі може знайти заняття до душі.

Ковель пишається успіхами спортсменів з обмеженими фізичними можливостями. Мешканці нашого міста є членами збірних команд України. Ковельчанин Віталій Романчук став чемпіоном Паралімпійських ігор в Ріо -де-Жанейро. Значних успіхів досягла ще одна гордість нашого міста - багаторазова срібна та бронзова призерка Паралімпійських ігор, чемпіонка Європи та світу з біатлону Юлія Батенкова. Цьогоріч неодноразово піднімався прапор України і звучав Державний Гімн на честь вихованців Ковельського відділення Волинського центру «Інваспорт» Дениса Остапука та Ксенії Токар. У Ковелі усіляко допомагають таким людям і підтримують їх.


#СоціальнийЗахист

Коментарі

Читайте також

У 2019 році завдяки Ковельському центру зайнятості працевлаштовано 41 особу з інвалідністю

У 2019 році завдяки Ковельському центру зайнятості працевлаштовано 41 особу з інвалідністю
Троє з них відкрили свій бізнес, отримавши фінансову допомогу. Пройшли відповідне навчання на курсах цільового призначення, склали та успішно захистили бізнес-плани.