1. Головна
  2. Новини
  3. У Ковелі говорили про заходи протидії пташиному грипу та африканській чумі свиней

У Ковелі говорили про заходи протидії пташиному грипу та африканській чумі свиней

У Ковелі відбулось спільне засідання державних надзвичайних протиепізоотичних комісій при Ковельській міській раді та районній державній адміністрації.

Про епізоотичну ситуацію щодо високопатогенного грипу птиці проінформував начальник Ковельського міськрайонного управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Микола Король. Він зауважив, що ситуація в світі щодо захворювання птиці високопатогенним грипом залишається складною. Захворювання виявили у Польщі, Словаччині, Угорщині та, за інформацією Головного управління Держпродспоживслужби, є зареєстрований випадок загибелі птиці у Вінницькій області.

На виконання наказу Головного державного інспектора ветеринарної медицини України, для недопущення виникнення високопатогенного грипу птиці на Ковельщині, організовано групи з контролю за клінічним станом птиці, обстежено приватні господарства у населених пунктах, проводиться імунізація птиці.

Весною та восени здійснюватиметься нагляд за місцями зупинок дикої перелітної птиці. При виявленні її загибелі проводитиметься епізоотичне обстеження місцевості та лабораторно-діагностичні дослідження на інфекційні хвороби.

Під час засідання надзвичайної комісії йшлося й про посилення заходів з недопущення занесення збудника африканської чуми свиней на територію Ковельського району. Нині в області таких випадків немає (торік було зафіксовано два випадки африканської чуми свиней в Іваничівському та Ківерцівському районах).

Упродовж 2019 року на Ковельщині проводились моніторингові дослідження на африканську чуму серед свійських свиней. Відібрано всього 174 проб, в тому числі з приватного сектору - 79 голів, від свиней із спеціалізованих свиногосподарств - 95. Результати дослідження – ДНК вірусу африканської чуми не виявлено.

Спеціалістами Ковельського міськрайонного управління Держпродспоживслужби у Волинській області проводиться роз’яснювальна робота серед населення, власників тварин, голів сільських, селищних рад, директорів ринків про небезпеку африканської чуми свиней та заходи біозахисту приватних господарств громадян і підприємств.

Під час засідання відповідні служби отримали ряд доручень щодо контролю ситуації та вжиття відповідних заходів у разі необхідності.

Зокрема, буде посилено контроль за дотриманням вимог законодавства при реалізації живої птиці та продукції птахівництва і тваринництва на ринках.

Контролюватимуть переміщення м'ясної продукції та перевірятимуть супровідні документи при її надходженні в господарства, на забійні та переробні підприємства.

Вживатимуться невідкладні заходи щодо припинення діяльності стихійних ринків та інших несанкціонованих місць торгівлі птицею, живими тваринами та продуктами їх походження.

#Екологія #Ринок

Коментарі

Читайте також

На Волині стартувала операція «Новорічна ялинка»

На Волині стартувала операція «Новорічна ялинка»
За незаконну вирубку і пошкодження хвойних дерев, їх перевезення, зберігання, а також за порушення порядку реалізації новорічних ялинок наступає адміністративна або кримінальна відповідальність.